Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rákos leszek a passzív dohányz...

Rákos leszek a passzív dohányzástól?

Figyelt kérdés
Valahogy muszáj minden nap beszívnom a halálos dózis egynegyedét (kollégák, utcán, megállóban) mire hazamegyek, hajam, ruhám mindenem cigibűzös), de mikor reggel pisilek, a pisimnek is durván erős cigarettaszaga van. Elegem van. Pedig nem is dohányzom. Mások miatt muszáj rákosnak lennem??? Sajnos eléggé hajlamosak vagyunk a rákra, 5 év alatt 6-an haltak meg ebben a betegségben, én próbálok magamra vigyázni, mert gyerekem van, 40 éves vagyok, szeretném még megélni, hogy betöltse a 40-et, de sajnos félek, hogy pl a passzív dohányzás miatt (sem) nem fogom ezt megélni, hiába is próbálok vigyázni magamra. Tudom, tudom, van ezen kívül a levegő, az élelmiszerek, stb, de sajnos a passzív dohányzás az, amit egyáltalán nem tudok kikerülni.
2018. szept. 5. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Dohűnyosok kis százalékánál alakul csak ki rák, neked is van esélyed, de a cigi nélkül is kb. annyi. A COPD sokkal nagyobb eséllyel alakul ki. Nekem pl. 1 éves passzív dohányzástól lett allergiás asztmám. De aztán elköltöztem a cigis helytől és jobb lett.


Én ha cigiznek körülöttem, akkor arrébb megyek, ha ismerőssel vagyok kiülős étterembe v kocsmába, akkor úy ülök, hogy ne jöjjön rám a füst.

Ki lehet ezt kerülni

2018. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Kizárt, hogy a nap közben rád szálló és minimálisan beszívott füst másnap erős szagként a vizeletben megjelenjen. A dohányosoknak jellemzően nem füstszagú a vizelete (esetleg rossz folyadékbevitel esetén a sűrű vizeletben érződhet a nikotin, de ez sehol nincs a példádhoz képest), neked nemdohányosként képtelen lenne a veséd annyi anyagot kiválasztani (miből?) ami érzékszervvel kimutatható lenne.


Ez inkább mentális probléma lesz és a haláltól való félelem kivetítése nem létező dolgokba. Az egyik a vizeletes tévképzet, a másik a "naponta beszívott halálos dózis negyede" mint végletes túlzás.

2018. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

A székletednek nincs pipamocsok szaga? Addig nincs nagy baj!


Amúgy hazudsz, sehol nem találkozol említésre méltó mennyiségű dohányfüsttel, hacsak be nem állsz a dohányzásra kijelölt helyeken álló cigizők közé. A cigarettaszagú reggeli vizelet meg külön is emeli trollságod fényét!

2018. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Hát ilyet, hogy a vizeletnek is cigi szaga van!!! Komoly problémád van, csak máshol.
2018. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!