Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy mondjam el páromnak,...

Hogy mondjam el páromnak, hogy idegesít, hogy dohányzik?

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyunk együtt. Eleinte azt hittem majd megszokom. De ezt nem lehet. Már reggel cigivel indít. Állandóan a keserű füstszagot érzem a szájába. Nagyon kiábrándító, illuzióromboló, és nem utolsó sorba büdös is. Szeretném ha letenné mert különben szakítok vele. Elöző páromnak mindíg finom csókja volt. Ahhoz képest most ezt visszalépésnek érzem.

2018. okt. 5. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy jó válaszút, hogy a cigit, a függőséget többre tartja-e nálad.
2018. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van az elsőnek. De azért ezt tudnod kellett volna magadról, hogy ezt nem tudod tolerálni és emiatt bele se kellett volna kezdeni. Mert így már azért kicsit fájdalmasabb, hisz az ember elkezd kötődni....De megszokni nem fogod. Nekem is volt ilyen kapcsolatom, sajnos nem ment, hogy megszokjam.
2018. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Így ahogy van, mond meg neki hogy utálod. Vannak kompromisszumok amitől elviselhető de nem fog semmi változni ha nem szólsz.

Én pl megmondtam a barátomnak hogy ne gyújtson rá a szobájában amíg ott alszom. Itthon pedig csak az erkélyen cigizhetett. A száj szag ellen meg gyakran rágózott (bár ezt nem én mondtam neki)


Mondjuk nem hiszem hogy 1 hónapos kapcsolat kedvéért letenné a cigit de te is választhatsz kell-e így, megpróbáljátok a kompromisszumokat, vagy nem kell

2018. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Milyen kérdés ez?? Idegenek adjanak tanácsot, hogy mit és hogyan kell a párodnak mondani? Ez nagyon gáz!

Hogy mond el? Hát így: drágám, azért annyira nem vagyok oda érted, hogy bármit is elnézzek. Ha folytatni akarod ezt a kapcsolatot, sürgősen szokjál le a cigiről, mert rohadt büdös a szád és forog a gyomrom 1 hónapja, amióta veled vagyok.

Ennyi.

Nincs halogatás, majd holnap, meg 1 hét múlva, meg hó elején, meg majd elfogy az utolsó doboz. Döntse el, mi a fontosabb és rakja le. Másképp nem megy.

2018. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nemek felállását illetően nálunk fordított volt a helyzet, én vagyok a férfi és a barátnőm, később feleségem dohányzott. Valójában nem olyan sokat vagy "női" módon, mert nem éreztem rajta soha a dohányfüstöt vagy -ízt, viszont zavart, hogy egészségtelen ill. felesleges a dolog. Soha semmit nem értem el nála, hisztizni meg nem hisztiztem (vagy csak egyszer, de akkor is eredménytelenül). Valószínűleg részben engem akart "függőségben" tartani, vagyis azt akarta éreztetni, hogy Ő az úr a kapcsolatunkban és bizonyos intim szférájába (jelen esetben a dohányzási szokásába) nem enged belépni. Amikor már nem nyaggattam, akkor vagy 20 év dohányzás után abbahagyta egy hosszan tartó köhögős időszak után. Utólag elmondta, hogy feltehetően soha nem volt függő, mert abbahagyás után semmiféle vágyakozása nem volt cigaretta irányában és tényleg soha nem is gyújtott rá. Mellékesen jegyzem meg, hogy a sógorom, az Ő testvére, többszöri "leszokás" után, most idős korában ismét visszaszokott rá, bár egyszerre soha nem szív el egy szálat, hanem azt is csak 15-20 perces részletekben.

Ezt a hosszú tirádát csak azért írtam le, hogy pontosan tisztában legyél azzal, hogy ha valaki ténylegesen függő állapotban van (vagy a partnerét akarja érzelmi függőségben tartani), akkor még a te kedvedért sem szokik le róla ill. ha jelenlétedben nem is szív, de egyébként igen. Utóbbi eset azonban nem szerencsés egy párkapcsolatban mert felesleges feszültséget visz be. Vagyis, ha nem őt, egész személyét és személyiségét szereted jobban, hanem a dohányszagot és -ízt utálod jobban, akkor tényleg szakíts vele.

2018. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is én vagyok a férfi, és ő a nő ! Nem rágózik, azmondja fáj tőle az ínye.
2018. okt. 5. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy párkapcsolat csak úgy működik, hogy mindkét fél dohányzik, vagy úgy, hogy egyik se. Szerencsésnek érzem magam hogy a feleségem is nagy bagós és ezzel nincs gond közöttünk, szarul érezném magam ha választani kéne a cigi és közte...
2018. nov. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!