Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Anyám kb 2 percenként köhög,...

Anyám kb 2 percenként köhög, lehet hogy tüdő rákos?

Figyelt kérdés
kb 30 éve dohányzik..
2010. jún. 25. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy tüdőrákos, inkább valószínű a sok-sok cigitől. Az én anyukám is több mint 30 éve szívja, és néha rossz hallgatni, ahogyan köhög. Olykor-olykor már azt hiszem, hogy meg akar fulladni. De persze akkor sem hagyná abba. Azt mondta nem is akarja, és nem is fogja. Akik ennyi éve dohányoznak nem valószínű, hogy ezután le fogják rakni.
2010. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gégerák is. A copd is egy komoly betegség a dohányosoknál.
2010. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el a tüdőgondozóba. 10 év dohányzás után kialakulhat a COPD (nem rák).
2010. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, valószínű COPD-je lett. Nálunk is van ilyen beteg a családban. Ő is sokat köhög. Tüdőszűrésre szokott járni édesanyád? Ha már régen volt, érdemes lenne elmennie.
2010. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól mondják a dohányosoknál a COPD (ebbe a kategóriába tartozik a krónikus bronchitis és emphysema; mindkettő fő okozója a dohányzás) nagyon gyakori.

De természetesen a különféle tüdődaganatok és sok más tüdőbetegség is sűrűbben alakulnak ki bennük, kivizsgálás mindenképp ajánlott.


Megjegyzés: Most a TV-ben is találkoztam azzal népszerű tévhittel, hogy a tüdőszűrés a tüdődaganatok miatt van. Ezzel szemben a valóságban A TÜDŐSZŰRÉS A TBC MIATT VAN BEVEZETVE, NEM A TÜDŐDAGANATOK KIMUTATÁSA AZ ELSŐDLEGES FELADATA, éppen ezért, A KISEBB, KORAI STÁDIUMÚ (MÉG GYÓGYÍTHATÓ) DAGANATOKAT SOKSZOR NEM MUTATJA KI!

2010. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utolsó! Elég sokat tudok a témáról. Nem véletlenül mondtam a szűrést (egyébként akinek ilyen tünetei vannak és azokat daganat okozza, annál a röntgen már szinte biztosan kóros lesz). Ajánlom az alábbi olvasni valót:

[link]

2010. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:51-esnek:

Jelenleg egyedül a prosztata-, emlő- és méhnyakrákra van szűrés bevezetve. De gondolom, hogy az "Onkológia alapjai" kurzuson a hátsó padban aludtál...


Az általad belinkelt cikk is nagyjából azt mondja, amit én, csak másabb hangsúllyal. A cikk azt mondja, hogy a tüdőszűrés jobb, mint a "semmi", én pedig azt írtam, hogy maga a vizsgálati módszer (azaz a mellkas röntgen a tüdőrák diagnosztikájában), nem éppen arra lett kitalálva, mint amit a mai világban várnak tőle egyes emberek, mivel nem szenzitív és nem specifikus. Azaz lehet, hogy valaki tüdőrákos és mégsem mutatja ki (ez a nagy baj vele), míg valakinek meg látnak egy "göböt" de csak a további vizsgálatok tudják megmondani, hogy az micsoda.


De félre ne értsen senki, nem azt mondom, hogy nem kell járni tüdőszűrésre, mert ezzel tényleg sok minden ki tud derülni, hanem azt, hogy a negatív tüdőszűrős lelet nem jelenti azt, hogy valaki nem lehet rákos. Mert pont ma láttam a TV-ben, hogy valaki pár éve volt tüdőszűrésen, akkor nem találtak eltérést, de évek múlva meghalt tüdőrákban és most be akarja perelni a tüdőszűrőt a férje...

2010. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
uhh és hogy birja? ez nagyon gázz ,szerintem lehetséges hogy az
2010. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!