Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vissza fordítható-e a dohányzá...

Vissza fordítható-e a dohányzás okozta nagy mértékű hajhullás/kopaszodás? Természetesen elsődlegesen a leszokás miatt szeretném ezt a kérdést feltenni.

Figyelt kérdés

Ma már tudományosan bizonyított, hogy a dohányzás erősen felelős lehet mindezekért a tünetekért.

Olyan emberek írását várom, akik hasonlókat tapasztaltak, és az esetleges leszokás után történt-e javulás, avagy sem.

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. jún. 29. 16:06
 1/3 anonim válasza:

Több helyen is olvastam, hogy a dohányzástól hullhat a haj. Ennek több oka is van.

1. Szűkíti az ereket, ezért nem jut elég tápanyag a hajhagymákhoz.

2. A dohányosoknak sokkal több vitaminokra, ásványi anyagokra van szükségük.

3.Emeli a dihidro tesztoszteron szintet, ami szintén hajhulláshoz vezet.

4. A cigaretta (nikotin) a gyorsan osztódó sejteket is megtámadja, ilyen például a hajhagyma.

Én is kíváncsi lennék, ha valakinek a cigi elhagyása után abba maradt a hajhullása, úgyhogy írjatok bátran!

Vikusz

Vikusz

2010. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem próbáljuk ki :)
2010. júl. 1. 15:36
 3/3 anonim válasza:
Na, mi lett az eredmény?
2013. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!