Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A gyenge cigi tényleg károsabb?

A gyenge cigi tényleg károsabb?

Figyelt kérdés

Reggelente egyetem előtt elszívok egy cigit az osztály társakkal, néha utána is eggyet( ezt a napi max 2 szálat több mint egy éve tartom).Igyekeztem mindig a leggyengébb cigit beszerezni, mert csak az úgymond “feeling”-ez szeretem órák előtt a többiekkel, de most olvastam, hogy lehet a gyengébb cigik károsabbak?Igaz ez?Illetve melyik akkor az a cigi, ami a legkevesebbé káros?(Tudom, az összes nagyon káros, nekem mégis a legkevésbé káros kell)

Ki lehet oktatni, hogy ne cigizzek, de egyrészt reggelente mindenki cigizik körülöttem, másrészt szeretem is, és nem, nem anyu apu szponzorál.23/Fi



2019. jan. 29. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Mindegyik káros.
2019. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyengébb cigik gyengébben károsak.


Linkeld kérlek azt az oldalt ami az ellenkezőjet állítja, biztos tudnak olyan biokémiai folyamatokról, amik az x mg alatti nikotint megsokszorozza...


Ne félj, nem lesz tőle hatalmas bajod.

2019. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nézegettem a régebben, saját észrevétel alapján a gyengébbeknek általában magasabb volt a kátrány tartalma,mint mondjuk egy erősebb társának,

példa az érthetőség végett; egy szürke és egy kék összehasonlítva.

Persze ez nem jelenti azt,hogy ez így is van minden esetben.

2019. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi ésszel hogy lehetsz egyetemen?

A gyenge meg a nem-gyemge is ugyanúgy káros, persze van aki 100 évig él cigivel a kezében, de nem attól függ, hogy most gyenge-e a cigi vagy erős.

2019. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Elmondtam én is, hogy mindkettő káros, a kérdés az volt, melyik káros KEVÉSBÉ.Szövegértés.

És köszönöm mindenki válaszát!

2019. jan. 30. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem kevésbé káros, ezt ecseteltem, ha már a szövegértéssel jössz. Direkt ezen oknál fogva lett bevezetve az új EU-s törvény a cigarettásdobozokra, mely megtiltja a cigaretták károsanyag-tartalmának feltüntetésèt a dobozokon, lévén senki se gondolja hogy a kisebb károsanyagtartalmú dohànytermékek kevésbé károsak.
2019. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Azért mert meghoznak valamilyen törvényt és mondanak valamilyen indokot az nem jelenti azt,hogy feltétlenül kizárólag azért hozzák azt meg. Ezt lehetne ecsetelni sokáig,nem fogom.

Káros mindegyik ezen nem volt semmilyen vita sem.

Alkoholistáknál is nagyobb eséllyel megy annak ELŐBB tönkre a szervezete aki töményeket iszik,tehát azért nem mindegy,hogy egy liter bort vagy egy liter pálinkát fogyaszt valaki napi szinten.


Az eciginél nincsen kátrány,ettől függetlenül káros hatása van a szervezetre,bár még az egészségre gyakorolt hatásai nem ismertek hosszútávon.A nikotin idegméreg és még rengetek más összetevői vannak ezeknek a löttyöknek is.

2019. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 száltól semmi bajod sem lesz mèg akkor sem ha 10 èvig szívsz napi kettőt...napi 1 doboz cigit szívtam 13 èven át ... Mindenfèle vizsgálaton voltam ès szerencsère semmi nyoma hogy dohányoztam ... Szívem ès a tüdőm is tökèletes...már leszoktam egy ideje de nem bánom hogy az iskolás èveimet vègig dohányoztam ...szerettem cigizni
2019. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!