Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt hallottam egy ismerősömtől...

Azt hallottam egy ismerősömtől, h egy vizipipázás 1000 doboz cigi elszívását jelenti. Szerintem ez azért túlzás. Mennyi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Ezen kívül érdekelne még, h mennyire káros, tudtok-e valami trükköket vele, és miért okoz szédülést?! Azt mondják akkor jó ha szédülünk tőle. Holott én sosem szédülök.


Előre is köszönöm.


2010. júl. 4. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

tessék...


[link]


1 óra vizipipa 100-200 cigaretta füstjének felel meg.

2010. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
45%

Rövidre veszem, a vízipipa nem olyan káros mint a cigi.

Miért? 1, a füst csövön és vízen is átmegy (ha kipucolsz egyet meglátod milyen koszos belülről) 2, nem szívod el a papírt mint a ciginél.

A legjobb teszt ha beülsz egy zárt szobába kezdj el pipázni félóra múlva nézd meg mekkora a füst, utána szellőztetés és utána fél óra cigi. Garantálom hogy a pipától nem lesz akkor füst mint a cigitől.

2010. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért próbált meg valaki ennyi cigit elszívni egy óra alatt???



a 100 az valós lehet, DE (!) NEM a KÁROS anyag tartalomban. Mennyiségre igaz lehet. Ami szerintem tök jó!


Trükkök...

-ott a sárkány

-a ghost

-akkor a wc papír gurigával buborékfújás

-karika

-dupla karika (ez nem megy)

-akkor nagy karikán át egy kis karika :)

-pólóba bele fújom és jön ki az ujján (egy haverom találta ki) xD

-jégpipa (ez kicsit gáz te tök jó érzés)

-nem jut eszembe a neve de van olyan, hogy iszol a pohárból és az orrodon belefújod a füstöt, és a pohárban kavarok a füst.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.


Szédülés, hát az szerintem nem olyan jó dolog, csak azt hiszik, hogy nagyfiúk tőle...


Arra hogy mennyire káros ezt szoktam írni: egy össze hasonlítás a cigivel (ezt most csak kimásoltam egy másik írásomból, nem fogalmaztam át erre a kérdésre)


Mind a kettő káros. De itt azon van a hangsúly, hogy a vízipipa lényegesen kevesebb káros anyagot tartalmaz mint a cigaretta. De persze a VP dohányban is vannak eddig kivizsgálatlan anyagok. (egy oldalon azt írják, hogy ezeknek az anyagoknak a teljeskörű kivizsgálása anyagonként kb 1 milliárd forintot kóstálna) Tehát a dohányban is lehetnek eddig ismeretlen kártékony anyagok.


A másik a füst.


Sok helyen írogatják a füst mennyiségét, hogy 100 cigi füstjével egyenlő. Ebben lehet igazság mert egy jól megtömött pipának jó, sűrű, sok füstje van. :) De hozzá se lehet hasonlítani a cigi nehéz büdös füstjéhez. A VP füst könnyű ízes és szabadon hamar eltűnik, mintha ott se lett volna. Itt a füst úgy alakul ki, hogy a dohánytartón ég a szén. Felmelegíti a nedves dohányt, és ahogy a nedvesség elpárolog keletkezik a füst, ez a füst átmegy a testen minél nagyobb a pipa, annál hosszabb az útja. Innen a vízbe ér ahol még itt is lerakódik egy csomó cucc(a nikotin vízben oldódik a legjobban, azért lesz sárga a víz). utána a csőbe, ahol szintén lerakódik cucc. (amikor mosom a csövemet az elején csak sárga lötty jön ki belőle, utána kezd egyre tisztább színű víz jönni belőle(ez is azt mutatja hogy sok cucc lerakódik). (rárakom a kertben a slagra és megnyitom) Tehát mire a szájba -> tüdőbe jut, egy többszörösen megtisztult hűvös, ízes füstöt kapunk. :) Amit nem egyedül szívunk el, hanem többed magunkal és elosztódik a káros anyag tartalma.

2010. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mennyi igaz ebből? semennyi....
2013. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!