Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az elektromos cigaretta...

Niceszisz kérdése:

Az elektromos cigaretta súlyosbítja az asztmások betegségét vagy kedvezőbben hat az asztmára, mintha rendes cigarettát szívnál?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja -hogyha már nagyon muszáj dohányoznia- akkor inkább elektromosat szívjon-ha asztmás- mert az kedvezőbb lehet neki, míg mások azt mondják, hogy a rendes cigaretta inkább kedvezőbb lehet.

2019. máj. 13. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az asztmás normál körülmények között is szokott fulladni. nyilván jót tesz neki a gőz, meg a füst....
2019. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem erről még nincs hivatalos orvosi kutatás, még az elektromos cigaretta hatásáról is csak kevés kutatási adat áll rendelkezésre, kb. csak a gyártók tippje és marketingje, hogy mivel nincs korom stb, ezért egészségesebb. A folyadék és az ízesítések gőzeinek hatásáról kb. senki nem tud semmit.


Nem ez volt a kérdés, de azért elmondon: nagyon le kellene szokni, asztmásan cigizni a legnagyobb önmegszívatás, kb, mintha valaki a törött, gipszelt kezével mindennap a falat bokszolná. Elektromos cigaretta helyett lehetne próbálni nikotintapaszt, ami csökkenti a dohányzás iránti késztetést.

2019. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"-hogyha már nagyon muszáj dohányoznia-"

Pisztollyal kényszerítik, vagy mi a szösz? Én 3 dobozzal szívtam naponta, tehát ha valakinek, nekem aztán "muszáj" lett volna rágyújtanom. Mégis leraktam 27 éve. Másnak is ezt ajánlom.

2019. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy rosszabb lesz.
2019. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy melyiket szívod, mert mindkettő infarktushoz és/vagy végtag amputációhoz vezet.

Természetesen ezek elkerülhetőek, ha még előtte megfulladsz az asztmádtól.

De hajrá, szívjad csak!

2019. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Későn írok de hátha látod még

Asztmás vagyok

Konkrét leszoktam(mostmár csak a cselekvés kell)

Nikotinmentessel szivom

Es jelentőeen javult az asztmám(mostmár nem fulladok 200 m után)

2019. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!