Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Félek a dohányfüsttől és évek...

Félek a dohányfüsttől és évek óta megbénít a dolog, most viszont szeretnék szembenézni a félelmemmel és legyőzni örökre. Azon gondolkodom hogy a legjobb barátnőmmel kipróbálom a cigit, szerintetek ez jó ötlet? 26L

Figyelt kérdés

Egészségmániás vagyok, de hála az égnek már nem olyan mértékben mint régen. Nagyjából 5 éve volt egy olyan időszak az életemben, hogy a szobámba zárkóztam és az utcára is féltem kimenni. Rettegtem a bacilusoktól, főleg a dohányfüsttől.


Ma már ez nincs olyan szélsőséges mértékben jelen az életemben, mert 3 éve dolgozom egy étteremben mint szakács. Járok emberek közé, igaz, bulizni nem, csak dolgozni, vásárolni és könyvtárba. De nálam ez már egy HATALMAS előrelépésnek számít, mert régen depressziós voltam és szó szerint féltem elhagyni a lakást is. Rettegtem, hogy valahol egy bacilus "megfertőz engem".


Úgy oldódott meg a dolog, hogy pszichológushoz kezdtem járni (azóta már nála végeztem, ma már egy új van nekem, egy új pszichológus) és a tény, hogy 3 éve ismerkedtem meg a legjobb barátnőmmel, gyakorlatilag nem sokkal azután hogy elkezdtem dolgozni. Egy könyvtárban találkoztunk és elkezdtünk megismerkedni egymással.


Ő egy csodálatos lány és nagyon szeretem őt, bármit meg tudok beszélni vele. Ő volt az egyik ember aki segített kirángatni engem a depresszióból és részben neki köszönhetem hogy újra járok emberek közé. Minden egyes nap beszélek vele Facebook-on, gyakran találkozunk is.


Az volt az elzárkózásom oka hogy iskolában rengeteget terrorizáltak és bántottak. A legrosszabb élményem az volt amikor a lány WC-ben megvertek engem de nem láttam hogy ki mert egy pulóvert húztak a fejemre. Egyszer volt hogy a táskámba egy hamu cigit öntöttek és olyan is volt hogy szándékosan a közelemben dohányoztak és az arcomba fújták a füstöt, miközben tudták jól hogy nem szeretem. Amikor bepánikoltam és rosszul lettem, ők kinevettek.


A legjobb barátnőmről tudni kell hogy ő dohányzik, de csak ritkán, mindössze napi egy szálat. Ezt a mértéket ő mindig tarja, sohasem szív el többet egy szállnál, becsületesen betartja 8 éve. (A lány barátom 29 éves.) Azonban van nála egy különleges szokás, egy afféle hagyomány, hogy minden évben van 3 nap, amikor úgymond kirúg a hámból és egy egész doboz cigit elszív.


Azt is tudnotok kell, hogy rendszeresen ott alszunk egymásnál, gyakran átmegyünk a másik lakására. Nagyon figyelmes lány mert tudja nem szeretem a cigit, ezért sohasem a közelemben dohányzik, ilyenkor mindig kimegy a kertbe (mindkettőnknek van kertje) és ott szívja el a napi szokásos 1 szállját.


Arra gondoltam, hogy ideje szembenéznem a félelmemmel és legyőzni örökre. Nem szeretnék félni többé a cigitől, elég volt a félelemből. Azt terveztem el, hogy mivel péntek este nálam alszik, cigizni szeretnék vele.


Holnap vásárolnék magamnak egy dobozzal amit kifejezetten első alkalomra tudnátok nekem ajánlani. Én nem tudom hogy melyik típust szokás első cigizésre használni, ebben kérem a segítségetek, hogy mondjátok meg, melyik a legjobb erre a célra. Arra gondoltam, hogy mivel a barátnőm még amúgy sem használta fel egyik napját sem a 3 "elszívok egy egész doboz cigit", fel lehetne használni a pénteket. Én leülnék a kertben a padban mellé és cigiznék vele együtt, vagy MINIMUM annyit megtennék (szerintem ezt mindenképpen meg kellene tennem) hogy amíg cigizik, én kiülök mellé a padra és beszélgetek vele.


Még nem említettem neki ezt a dolgot. Azt tervezem, hogy legyen ez meglepetés a számára, hogy amíg cigizik, én váratlan felbukkanok és leülök mellé a padra beszélgetni. Azt szeretném, hogy ne legyen feszült a hangulat, szeretnék egy kellemeset beszélgetni vele.


Szembe szeretnék nézni a félelmemmel és örökre legyőzni. Abban nem vagyok 100 százalék biztos hogy nekem is cigiznem kellene, maximum 1-2 szálat. Isten ments hogy rászokjak, ezt sohasem szeretném, itt nem erről van szó, hanem arról, hogy legyőzzem a félelmem a cigi füstje iránt, hogy ne féljek tőle többé.


Szerintetek ez egy jó ötlet? Ti mit javasoltok? Nekem milyen típusú dobozzal kellene vásárolnom hogy pénteken kipróbálhassam a cigit a barátnőmmel? Szerintetek nekem cigiznem kellene vagy csak simán kiülni a padra amíg a barátnőm dohányzik a kertben? És ha cigiznék, mennyit lehetne elszívnom hogy ne szokjak rá, akár egy egész dobozzal is el lehet?


2019. jún. 5. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem fog jólesni.
2019. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ne próbáld ki, nem jó ötlet.
2019. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Tudod, én minden nap új esélyt adok magamban az emberiségnek. Este, lefekvéskor, szörnyű gondolataim támadnak hónapok, évek óta, mintha valami belülről folyamatosan emésztene fel. Néha bíztatom magam, hogy holnap ha felébredek, talán megváltozik minden, talán fel sem ébredek, utóbbi esetben biztos lenne a nyugalmam. Álomba szenvedem magam 1-2 óra alatt, majd reggel amikor mosott szarként konstatálom, hogy sajnos semmi sem változott, felvánszorgok a konyhába és megcsinálom a reggeli gyümölcsös zabkásámat. A napom meg úgy folytatódik, ahogy éppen a sors dobja, estére hol nyugodtabb, hol szomorúbb hangulatban nyitom meg a gyakorit, hátha történt valami érdekes a nap folyamán. Aztán elolvasok egy ilyen kérdést, majd elgondolkozom, hogy véletlen-e hogy ennyire reménytelenül egyedül érzem magam ebben a világban?
2019. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne venned!!!!

Ha te úgy akarod akkor hajrá, ülj ki a barátnőd mellé a kertbe, de nem feltétlen kell neked is szívnod.

Gondolom nem tetszene neked elsőre, főleg hogy még utálod is, de azért nem hiszem hogy jó ötlet venni egy dobozzal. Mert aki vesz egy dobozzal az valószínűleg el is fogja szívni. (Kivéve ha odaadod a barátnődnek)

De én a helyedben inkább kérnék tőle egy szálat.

Amúgy nagyon sajnálom ami veled történt a suliban!! Ha szeretnél beszélgetni vagy bármi akkor írj privàtot!

Es a lényeg: senkinek nem jó ötlet kipróbálni a cigit, de szerintem a te esetedben lehet hogy nem olyan nagy hülyeség. Egy száltól nem lesz bajod csak ne legyen belőle több!

2019. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Végül minden nagyon jól alakult péntek este. Felszabadulva érzem magam és úgy gondolom, örökre legyőztem a cigi iránti félelmem! Nagyon nehéz volt, de végül megcsináltam.


Minden a szokásosan telt estig, munka után találkoztunk és átjött hozzám a lakásomra. Néztünk filmeket, beszélgettünk sokat, vacsoráztunk, majd szólt hogy „Kimegyek a szokásos egy száll cigimre. Mindjárt jövök vissza.”


Azt éreztem, hogy eljött az idő, szembe fogok nézni a félelmemmel. Nehéz volt, de végül kimentem hozzá a kertbe és udvariasan köszöntem neki. Megdöbbent és furcsán nézett rám, kérdezi, mégis mit csinálok itt. Elmeséltem neki, hogy ma este szeretném legyőzni a félelmem és bebizonyítani magamnak, hogy meg tudom csinálni. Aztán leültem hozzá a padra és elkezdtem beszélgetni vele.


Azt mondta nagyon büszke rám és hogy tudja, ez most milyen nehéz nekem. Próbáltam kellemes dolgokra gondolni. A barátnőm azt kérte, ne a füstölgő cigit nézzem hanem a szemébe nézzek mikor beszélek hozzá és hogy nagyon bátor vagyok, büszke rám.


Éreztem a cigi szagát és azt mondogattam magamnak folyamatosan, hogy nem félek. Eszembe jutottak azok az idők amikor féltem kimenni a lakásból, most pedig már ennek vége, hiszen dolgozni járok, könyvtárba megyek és vásárolni is. Eszembe jutottak a bántalmazások az iskolában és hogy mennyire fájt a dolog.

Izzadtam, hevesen lélegeztem, szorongtam és a lelkem egy része azért kiáltott, „Menj innen, itt bacilusok vannak! Menekülj!”. De végül azt mondtam magamnak, hogy nem, most véget vetek a félelemnek, le fogom győzni!


Azt hittem sosem lesz vége, de végül elszívta az első száll cigijét. Azt mondta, hogy ennyi is volt, vége. Én viszont mondtam neki, hogy ugye van az évi 3 „kirúgok a hámból, elszívok egy doboz száll cigit” napja, s hogy az egyiket most felhasználhatná. Azt mondtam neki, hogy ez most miattam is fontos lenne, hiszen szeretném legyőzni a félelmem.


Azt válaszolta, hogy úgyis mostanában tervezte megejteni az egyik napot, szóval részéröl nincs akadálya. És gyakorlatilag pont tele volt a doboz, mert éppen most vásárolt magának egy új dobozzal.


Elővette a második szálat és gyorsan rá is gyújtott. Igazából itt volt az egyik legnehezebb pillanat nekem, mert „újraindúltak” a rémképek a szemem előtt. Megint előjöttek a borzalmas emlékek, meg a belső hang, hogy „Itt bacilus van, fussál innen!”. De nem mozdultam el a padról és végig ott voltam mellette, beszélgettünk. A cigi szaga ugyanúgy zavart és „szúrt”, ha lehet így fogalmaznom.


A harmadik szál teljesen más volt. Itt elkezdtem sírni és remegni is egy kicsit, mire mondta a barátnőm, hogy „Már a harmadik szállnál járunk és te még mindig itt vagy! Nagyon büszke vagyok rád, igazi harcos vagy! Ne félj kérlek, itt vagyok melletted és tudod hogy sosem hagynám hogy bántódásod essen! Nagyon szeretlek téged!”


A negyedik szállnál megkérdezte hogy szeretnék-e bemenni a lakásba, mire mondtam hogy nem, én itt szeretnék vele maradni a padon mire teljesen elfogy a doboz tartalma. Amikor a negyediket szívta, a szag ugyan még mindig zavart, de a rémképek eltűntek teljesen! És képes voltam végig a barátnőm szemébe nézni!


Az ötödik szállnál azt a feladatott kaptam tőle, hogy vegyem a kezembe a cigisdobozt. Azt kérte, tartsam a kezemben. Nehéz volt kézbe vennem mert „tele van bacilusokkal”, de végül mégis a kezembe tudtam venni.


A hatodik szállnál azt kérte tőlem, vegyek a kezembe egy cigiszálat, miközben a másik kezemben fogom a dobozt. Nagyon boldog voltam, mert ezt viszonylag könnyű volt megtennem.


A hetedik szállnál már a szag sem zavart annyira, sőt, tudom furcsán fog hangzani, mert szinte „megkedveltem”. Legalábbis a szag már nem a félelmet jelentette nekem, nem a rossz emlékeket, hanem a büszkeséget hogy szembe tudok nézni vele és az élményt, hogy beszélgetek a barátnőmmel.


A nyolcadik szállnál azt mondta, ha szeretném, próbáljam ki én is a cigit. Azt mondta, ha jólesne, nyugodtan gyújtsak rá. Itt még azt mondtam, hogy nem köszönöm, ezt még nem szeretném megtenni, de gondolkodok rajta.


A kilencedik szállnál, mielőtt rágyújtott volna, azt mondtam hogy várjon, most én is rágyújtok. Így is tettem, meggyújtottam a cigit és borzalmas volt, RENGETEGET köhögtem, de végül elszívtam életem első cigijét. Az íze valami iszonyatosan rossz volt! Sokat segített hogy ott volt mellettem miközben én is, ő is cigiztünk. Émelyegtem, hányingerem volt, köhögtem, szédültem, de becsülettel elszívtam az egészet.


Innentől kezdve már EGYÁLTALÁN NEM féltem a cigitől és végig ott voltam mellette a padon, ameddig elszívta az utolsó szálat is a dobozból. Sőt, itt kezdett el végre KELLEMES lenni a beszélgetés és ekkor már fel sem tűnt, hogy valójában ő dohányzik mellettem, szinte kívántam a dolgot.


Amikor vége lett, nagyon boldog voltam és átöleltem a barátnőm sírva, azt mondtam neki „Sikerült! Legyőztem a félelmem! Nem félek többé a cigitől!” Azt mondta nagyon büszke rám hogy egy hatalmas lépést tettem afelé, hogy önálló, bátor és szabad nő legyen belőlem.


Azt kérte tőlem, hogy én SOHA TÖBBÉ ne gyújtsak rá, mire mondtam hogy emiatt nem kell aggódnia, ez az egyetlen száll is iszonyatosan rossz volt nekem. Mondtam neki hogy szó sincs arról hogy én „megkedveltem” a cigit, ugyanúgy nem szeretem, de legalább már nem félek tőle.


Arra a kérdésére pedig, hogy máskor is kiülök-e hozzá a kertbe amikor elszív egy száll vagy akár egy egész doboz cigit, azt válaszoltam neki, hogy ezt még át kell gondolnom.


Hát lényegében ennyi. Nagyon boldog vagyok és szabadnak érzem magam!

2019. jún. 8. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
2019. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

Örülök hogy végül nem vettél, csak kértél a barátnődtől, és annak is hogy ilyen ügyes voltál!

4-es voltam.

Amúgy bocsi lehet hülye vagyok de nem teljesen értem hogy mi köze van a cigi szagának a rossz emlékeknek. De mindegy is. A lényeg hogy legyőzted!!

2019. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!