Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek kiír az orvos...

Szerintetek kiír az orvos táppénzre?

Figyelt kérdés

Holnap el akarok menni a háziorvoshoz, ki akarom magam íratni a hétre.

A munkahelyen mostanában sok a stressz, feszült a légkör, mindenki ideges, mert sok a bizonytalanság, emberek jövője...stb.


A lényeg az, hogy kb. 2 hete voltam orvosnál, mivel fájt a hasam már 3-4 napja. Megnézte, egyből az volt a kérdése, hogy dohányzom-e, meg iszok-e kávét.

Sajnos nekem is az a rossz tulajdonságom, hogy a napomat úgy indítom, hogy kávé-cigi.


Most 3 napja belefogtam a nagy elhatározásba, hogy megpróbálok megszabadulni a dohányzástól és a mértéktelen kávé fogyasztásról.

A mostani fogyasztásom az elmúlt időszakban, napi 1,5 doboz cigi volt vagy több.


3 nap alatt oda jutottam most, hogy ma 17:00-ig 8 szál ciginél tartok, de olyan vagyok, mint aki teljesen megvan bolondulva, tele vagyok felesleges energiával, olyan vagyok, mint aki nem egészen van magánál teljesen.


Nézegettem ezt a Champix nevezetű gyógyszert, egyik ismerősöm is ennek a segítségével szokott le, szerinte jó. Így belevágnék ennek a szedésébe, mivel nem szeretném az egészségemet tovább rombolni és 5 év múlva meghalni, inkább szenvedek a gyógyszer esetleges mellékhatásai miatt, minthogy a fizetésem felét cigire költsem minden egyes hónapban.


Így szerintetek ha a háziorvosomnak ezt elmondom és feliratom vele a gyógyszert, van esélyem, hogy kiírjon táppénzre egy hétre?


Mert egyszerűen az elviselhetetlen elvonási, csökkentési tünetek miatt nem tudok semmire figyelni, koncentrálni és a jelenleg fentebb írt munkahelyi körülmények miatt 1 hét nyugalomra lenne szükségem, hogy ha elkezdem szedni a gyógyszert, hogy megszokjam a mellékhatásait.


2019. jún. 24. 17:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném: reggelte nincs étvágyam, nem tudok enni, amig nem szivok el reggel kb 10 perc elteltével 2 szál cigit, összefüggően beszélni sem tudok. Kb. tényleg ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy drogos, aki nem kapja meg a napi adagot.
2019. jún. 24. 17:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy szívózik a doki,de annyi vizsgálatot ki fog irni,hogy az SZTK ban töltöd a napjaid .Persze lesznek nagyon kellemetlenek is .MInden hova időpontra kell menned .

Akár 3-4 hónap is eltelhet,mire minden vizsgálaton túl leszel .Aztán a lelet csomaggal vissza kell menned,és ha úgy itéli meg a doki,akkor táppénzre vesz .

Jól gondold meg !

2019. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez gyógyszer, főleg olyan, aminek mellékhatásai vannak. Besétálsz a gyógyszertárba és veszel nikotintapaszt. Azzal a cigizés egyik része ki van lőve. Ezután már csak nagyon erős elhatározás szükséges, hogy a szokást is legyőzd. Ezt semmiképp sem tudod megspórolni, bármilyen segítséget veszel igénybe.
2019. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!