Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Történt ma, hogy hányás-hasmen...

Történt ma, hogy hányás-hasmenés miatt megjelentem a dokinál (szerda 9:20perckor). De mára nem vett fel táppénzre, mert "csak a rendelés első órájában irhat be a rendszerbe, mára szabadságot kell kérnem"?

Figyelt kérdés
8-12ig rendel, és ugye a 9:20-al lecsúsztam az első óráról? Létezik ilyen? Mármint ez az 1. órás táppénz felvétel, vagy ezt csak ő találta ki? mert én még az életemben nem hallottam ilyenről.

2018. szept. 5. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"A táppénzállomány első napja az, amikor az orvos azt megállapította, ill. amikor a beteg kórházba került. Visszamenőleg legfeljebb 3 napra igazolható. Ha a megbetegedés napján a beteg kötelező munkaidejének legalább a felét ledolgozta, akkor a következő munkanap."


Én ezt találtam.

2018. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről még én sem hallottam, ki van ez írva az ajtóra?

Tuti, hogy rákérdeznék valamilyen felügyeleti szervnél.

2018. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentkezz át egy másik háziorvoshoz, ezt pedig jelentsd fel.
2018. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs! Megjelentél rendelési időben, betegen, köteles táppénzre venni. Ahogy írták, akár 3 napra visszamenőleg is.

Most mi van, ha valaki fel se bír kelni az ágyból? Persze lehet akkor is telefonálni neki, de ha később tud valaki bemenni, akkor is fel kell vennie táppénzre.

2018. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy te már 8:59-kor ott voltál, de csak 21 perc múlva hívott be.

Egyébként meg nincs ilyen.

2018. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
De jó neked, hogy hányás-hasmenéssel csak így tudsz mászkálni
2018. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
... Nem tudom mire a lepontozás, tényleg jó.
2018. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nos... végül eszembe jutott, hogy van egy orvos ismerősöm. Megkérdeztem, és a lényeg, hogy nincs ilyen... a rendelés egész ideje alatt felvehet a házidoki táppénzre, sőt... adott esetben 5 napra visszamenőleg is.
2018. szept. 11. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ilyen nincs.

# 6! ha már kiürült miért ne tudna elmenni orvoshoz?

Van a családba autó azzal is elmehetett...

2018. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert gondoltam, ha úgy fogalmaz, hogy "hányás-hasmenés miatt megjelent" az folyamatban lévő dolgot jelöl.

Egyébként ha valaki átesett már egy "jó" calicin, az tudja, hogy még a wc is elérhetetlen távolságban van, nem hogy az autó. Legalábbis én 4x hánytam volna a lépcsőházban és összecsináltam volna magam lefelé menet, és még szépen fogalmaztam. Szerencsére csak egy napig tartott a nagyja, de másnap se tudtam volna kitenni a lábam, pedig kb. 5 perc autóútra van a rendelő.

2018. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!