Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy doboz cigi nagyon...

Napi egy doboz cigi nagyon sok 17 évesen?

Figyelt kérdés

Régebben én is soknak gondoltam, de most hogy ennyit szívok teljesen normálisnak érzem, szinte fel sem tűnik, mert kívánom.

Már kis korom óta eldöntöttem hogy cigizni fogok mert nagyon tetszett ahogy mások cigiztek az utcán. Először 12 évesen próbáltam ki, de akkor csak néha néha cigiztem és kb 14 éves korom óta rendszeresen.

Soknak mondják hogy ez nagyon sok, és ha így folytatom meg fogok halni fiatalon, amit nem akarok, de annyira jó érzés cigizni ahogy tele van a tüdőm füsttel, meg eléggé függő is vagyok. Nem érzek semmi rossz hatást. Meg sportolok is.

Ha így folytatom akkor tényleg nem fogok sokáig élni?

Napi egy doboznál tuti nem lesz több, mert ennél több pénzt nem költök rá.


2019. jún. 29. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok. Szép, hogy elhatározod, hogy ennél nem fogsz többet szívni, de évente egy szál is több, mint ami kellene, és nem is te irányítasz, hanem a függőséged, úgyhogy simán lehet belőle napi 2-3 doboz is idősebb korodra, ha megéred.

Az, hogy nem tapasztalsz rossz hatást, két dolognak tudható be: hogy fiatal vagy, és hogy a problémák lassan, észrevétlenül jelennek meg és hozzájuk szoksz. Pl az állandó torokköszörülés is mindig másoknak tűnik fel először, nem a dohányosnak. A megváltozott emésztés se egyik napról a másikra jön, a légszomj se, csak évek alatt egyre kevesebbet bírsz majd. A változások lassúak, így mindig hozzászoksz ahhoz, ami van, ez nem azt jelenti, hogy neked nem árt a cigi, vagy nem teszi tönkre a tested. Én 33 éves koromra jutottam el napi egy dobozhoz, és akkor letettem, egy év alatt helyrejöttem orvosi szempontból. Te feleannyi idős vagy és már napi egy dobozt szívsz, szerinted ez jó?

Ha nem akarsz idejekorán meghalni, vagy súlyos betegségeket elintézni magadnak felnőttkorodra, akkor most állj le, egy 17 éves szervezet hónapok alatt talpra áll.

2019. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne már sok!
2019. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok.
2019. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit sprotolsz,elárulod!?

Ferfi vagy nő vagy?

2019. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erősítek.

Fiú vagyok.

2019. jún. 29. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sok. Én 21 vagyok, 12 éves korom óta cigizek én is. Egy pár évig napi egy doboz, az utóbbi 3-4 évben csak fél. Az a baj, hogy már érzem. Folyton gyulladt a torkom, köhögök reggelente ilyen barnás cuccot. Hamar meglátszik a hatása.
2019. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Napi 3 dobozra állj át ! Így a tüdőrák 10 éven belülre kerül.. Hajrá !
2019. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nektek honnan van 30-40000ftotok?
2019. júl. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok, és az a baj, hogy idővel még többet fogsz kívánni. Én ennyi idősen fél dobozzal szívtam egy nap (én is szerettem cigizni, nekem is tudatos döntés volt) aztán ez felkúszott egy egész dobozra, most 37 évesen másfél-kettő is elmegy egy húzósabb napon, pláne, ha pár sör is lemegy...


Igazság szerint nem tudok semmi okosat mondani, tudom, milyen érzés, és hogy mennyire feleslegesek a hagyd abba "jó" tanácsok, de azért a mennyiséget próbáld kicsit mérsékelni.

2019. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!