Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szeretik elszívni a...

Miért szeretik elszívni a cigit a korosztályom, ha tudják jól, hogy káros a szervezetre? (16-19 évesek) Mi a jó a dohányzásban? Menőbbnek érzik magukat ezzel?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 08:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért közösítenek ki az osztálytársaim, mert én nem cigizek.. Én vagyok az egyedüli az osztályban, aki nem cigizik.
2019. júl. 17. 08:07
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Függőséget okoz azért nem hagyják abba mert nem tudják.

Jól teszed, hogy te nem szívsz, nagy hülyék hogy emiatt kiközösítenek. De ha legközelebb ezzel piszkálnak mond meg nekik hogy nem te fogsz meghalni 30 éves korodban tüdőrákban... aztán röhögd ki őket.

2019. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Középiskolás koromban én sem cigiztem ellenben az osztály nagy része igen. Viszont emiatt sosem közösítettek ki. De normálisan kell hozzáállni mindenkihez. Ha napi kétszer elmondod nekik, hogy ne csinálják, mert káros akkor ne lepődj meg ha nem barátkoznak veled. Én sose tettem szóvá, kimentem velük beszélgetni ha ők cigiztek és nem is lettem kiközösítve.

Szóval neked nem kell cigizni, de ne is piszkáld őket emiatt, mert ez lesz a vége.

2019. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

"Miért szeretik elszívni a cigit"Ez egy függőség. "Mi a jó a dohányzásban?" Semmi.Csak az elvonási tüneteket csökkenti.

"Menőbbnek érzik magukat ezzel?"Igen,de tévednek.


Én is a középiskolában szoktam rá erre a szarra.Részben lázadásból(nehogymár nekem megtiltsák),részben,mert a többiek is szívták.A következő 20 évből tizet azzal töltöttem,hogy próbáltam leszokni. Ha meg akarod érteni a dohányosokat,olvasd el Allen Carr könyvét.Fentebb már írták,de megerősítem:ne piszkáld a többieket a bagózásért.Úgysem fogják belátni,hogy igazad van.Hagyd rájuk,ne kerüld őket,de ne gyújts rá.

2019. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Ebben a korban én is cigiztem, noha nem voltam erősen ráfüggve fizikailag. Nem "vagánykodásnak" mondanám, inkább csak kialakul, ha olyanok közé keveredsz, akik szeretik szívni dumálgatás közben. Meg-megkínálnak, te meg belemész, mert hát "mi baj lehet egy-két szálból", "nem jelent akkora kockázatot, hogy emiatt megérje kilógni a társaságból". Aztán tudat alatt összekapcsolódik benned ez a kellemes lazulós hangulat a cigivel, és egy idő után akkor is ki fogja váltani belőled, ha egyedül gyújtasz rá. A magam részéről legalábbis így tudnám leírni a folyamatot. Nem biztos, hogy annyira baromi lehetetlen a leszokás mindenki számára, vannak, akik szimplán csak nem akarnak, mert így egyszerűbb.
2019. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban még a "sose halunk meg" nézet szerint élnek... Én is úgy éltem... Aztán 30 évesen amikor már nem kaptam levegőt a cigitől meg reggelente köhögtem mint állat és 10 métert sem tudtam futni... Na ott jöttem rá hogy de... Meghalunk
2019. aug. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!