Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire gyakran vesznek vért...

Mennyire gyakran vesznek vért kézfejből?

Figyelt kérdés
Irtózom a vérvételtől, a gondolatától is elkap a fejfájás és hányinger. Még jópár évvel ezelőtt vettek vért a kézfejemből, mert látták mennyire rosszul vagyok az egésztől. Mostanság el kéne mennem egy allergiavizsgálatra, aminek sajnos szerintem elkerülhetetlen része a vérvétel. Ha azt mondom a nővérnek, hogy a kézfejemből legyen szíves vért venni hülyén fog rámnézni?:DD vagy a dokiknál mennyire gyakori ez? Jöhetnek saját élmények, tapasztalatok is!:)

2019. júl. 28. 11:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
És ha a tünetek nem bőrőn jelennek meg, hanem gyomorfájás, hasmenés, stb.? Gondolom abban az esetben nem tudják ezt a bőrre csepegtetős módszert alkalmazni. Vagy mégis?
2019. szept. 1. 14:14
 12/12 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az ALLERGIA vizsgálatnál alkalmazott Prick-teszt (amit már ismertettem) elvileg képes bizonyítani azt az allergént is, amelyik csak emésztőrendszeri tüneteket okoz. (Egyébként az emésztőrendszeri tünetek is a bőrtünetekhez hasonló reakciónak a "belső" eredményei.) Ha valami miatt nálad más allergiatesztet végeznének, annak nem az lesz az oka, hogy csak emésztőrendszeri tüneteid vannak valamitől.

Az INTOLERANCIA vizsgálatnál kell konkrétan a vér, mert abban kutatják az adott irritáló élelmiszer által kiprovokált ellenanyagokat. Az intolerancia ugyanúgy okozhat emésztőrendszeri vagy bőrtüneteket is, bár sokáig is észrevétlen maradhat, homályos, táplálkozáshoz nehezen köthető tüneteket okozva, pl. fejfájás, gyulladások.

2019. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!