Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak ha egyik orvos...

Mit csináljak ha egyik orvos sem akar segíteni rajtam?

Figyelt kérdés

Régóta focizok, és évek óta fáj a jobb térdem, szinte minden foci után, kb 4-5 dokinál voltam vele, de semmi segítséget nem kaptam.

Volt aki azzal elintézte, hogy hagyjam abba a focit, kezdjek kerékpározni, hiába ha engem a kerékpár nem érdekel, semmi empátia sincs benne.


Aztán volt olyan is aki szteroid gyulladáscsökkentőt írt ki, de mivel évek óta mindig begyullad Így nem láttam értelmét, ha pihentetem akkor úgy is jó lesz egy idő után, de annak meg aztán megint nincs értelme hogy az ember nem sportol csak nyomja a gépet, meg a TV-t nézi. Elhízik, majd nem 70 kg-t hanem 100 kg-t kell cipelni pár év múlva...


Na meg elküldtek fogorvoshoz, gégészetre, vérvételre hogy nincs e valami nagy bajom. Szerencsére nem volt.


A röntgen nem mutat semmit, MRI-t nem néztek, miért is néznék...

Annyit írtak a papírra is hogy a patella ín eredésénél kifejezett nyomásérzékenység van. :(


26 F



2019. aug. 2. 13:39
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mivel semmi sem indokolja az MR-t, nem kértek, oda megvan mindennek a maga indikációja. Ha több orvos is így vélekedik, akkor nem sokat tudsz tenni. Erős edzéseknél adódnak ilyen panaszok. Másfajta edzést, sportot kell kitalálni, ami a térdet nem erőlteti meg ennyire.
2019. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szedted a gyulladáscsökkentőt? Lehet, a megerőltetéstől gyullad be, azt nem fogod tudni megoldani, csak kímélettel. Ha komoly gond lenne, nem csak edzés után fájna.
2019. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Maszek doki = pénzért mindent IS.
2019. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a doki nem akart segíteni. Te nem szedted a gyógyszert! Nem viccből írta fel. Egyszer kövesd végig az orvos utasításait, aztán nézd meg az eredményt. És igen, más sport is van a világon, nemcsak a kerékpár és foci közül lehet választani. Úszhatsz is pl, senki nem kényszerít, hogy a tv-t bámuld és 100 kg-osra hízz.
2019. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapfeltételezéseddel van a baj, miszerint az orvosok minden bajon tudnak segíteni. Nem tudnak. Ha neked ennyit bír a térded, akkor ennyit bír. Értem én, hogy élvezed a focit, de úgy látszik, hogy ilyen szinten nem bírja a lábad. Nagyon előnyös, hogy mozogsz, és így nem hízol el, de sajnos ha a számodra kedves mozgásformát nem bírja a szervezeted, akkor ez így hosszú távon nem fog működni.


Szerintem nagyjából a következőkkel érdemes próbálkozni (nem írtad, milyen szinten játszol, ahhoz igazítsd):


(1) keress egy hozzáértő edzőt, és kérj tanácsot, hogyan tudnád a térdedet kímélni foci közben,

(2) keress egy hozzáértő edzőt, és kérj tanácsot, milyen alternatív sporttól tudnál úgy megerősödni, hogy jobban tudd kímélni a lábad foci közben (tehát pl. lehet, hogy a foci mellett lenne érdemes biciklizned),

(3) nézz utána/próbáld ki, hogy valamilyen segédeszközzel nem tudnád-e annyira tehermentesíteni a térded, hogy ritkábban gyulladjon be, vagy akár csak a melegen tartás is segíthet stb.

(4) próbálj ki minél több másik sportot, hátha megtetszik valamelyik.

2019. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

segédeszközöket néztem Kinesio tape, ott a szakember azt mondta nem indokolt.

meg ilyen térdszorítót, nekem az sem annyira vált be ugyanis, mikor szoktam futni, kb 500 méter után konkrétan nem bírtam lépni úgy elszorította az izmom meg a vérkeringést, levettem és tudtam futni


alternatív sport?

van ami érdekel. fifa, póker ezek is sportok :D

kondizni is szoktam járni, de csak hogy a felsőtestem is mozogjon (persze szoktam lábazni is mert úgy teljes)

de ott nem akarok versenyszerűen, mert ezek a mr. olimpia stb. már olyan kissé torz emberek

nekem elég az ha nem lóg a mellem, a karom, meg nem vagyok 50 kiló, de 100 sem és itt kimerül a testépítés


szeretek még kertészkedni, az sem sport, de végül is mozogsz közben



megye3 az a baj, hogy annyira alacsony szint, hogy nem is értenek hozzá az edzők, régen megye1 ben voltam, de azt a csapatot részben emiatt hagytam ott, mert azért nem mindegy hogy heti 4 edzés amikor szétmegy a térded, vagy heti 2 amire amúgy sem kötelező menni.

tehát megye3 meccs

+ kispálya (ott is csak 1 szer megyek 1 héten, elég hogy 2 napig fáj utána)

2019. aug. 2. 14:35
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek járt a zöld, és továbbra is várom a válaszokat :)
2019. aug. 2. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1, kerékpár: térdrehabilitáció,.. mindig azonos pályán mozog a térd, azonos mozgástartományban,..

2, gyulladás csökkentő,.. talán ki kellene hagyni 6-8 hetet, pihentetni gyulladáscsökentőt és természetes a legtöbb terhelés a séta legyen..

3, fogorvos, vérvétel ezek a dolgok azért kellenek, mert nem mindig ott van a baj ahol fáj

4, MRI, ahogy irták nem kell minden esetben.

5, nem minden esetben megoldás a kinesio tape, ebben az esetben azért teheti fájdalom mentessé az edzést/futást, mivel átveszi a terhelés a térdedtől, igy tovább gyengíti azt.

6, elhizás és társai: sok mindentöl függ, és értem hogy miről beszélsz, mert én is járok edzeni és erre szükség is van ( mármint minden embernek szüksége lenne rá).



A legfontosabb igazából az, hogy most 26 évesen eldöntheted, hogy téged a foci érdekel és megye3ban játszol vagy bele gondolsz abba is hogy mondjuk 46 évesen járni sem birsz, mert még 4 évet focizól és teljesen szétmegy a lábad.


ui: elöbb gyógytornászt keress, mint edzőt.

2019. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!