Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig fog még fájni vérvétel...

Meddig fog még fájni vérvétel után? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Szóval,csütörtökön délelőtt kellett mennem vizsgálatra ahol vért is vettek.Eddig életemben ez volt a harmadik alkalom hogy vettek vért.

Az első kettő télen volt és akko minden oké,jött a karból.

Az "okét" úgy kell érteni hogy kibírtam rosszul lét/ájulás nélkül.


Nagyon kész tudok lenni a vértől,erektől,inaktól,vénáktól.Ez a halálom.



Most sírtam is, ugyanis mutattam a nővérnek hogy honnan vettek múltkor,ott tapogatták percekig(odajött egy másik is)Közbe azt ecsetelték+ hogy ez lehet az vagy a másik,mégis ez,biztos hogy ez lesz,várj mégse"

Nem néztem oda,mély levegőket vettem.

Beszúrták és egy minimálisat mintha mozgatták volna,ez is telt 1-2percbe (nem tűnik soknak leírva,de mikor egy ilyen helyzetben van,hidd el rengeteg ha még nem voltál)


Aztán mondták hogy nem jön a vér,és eljátszották a másik karommal is ugyanezt.Végül azt mondták hogy a kézfejből kell venni(itt már rendesen sírtam és próbáltam nem oda hánynixd)

Onnan már sikerült vért venni.

Csütörtökön zsibbadt,picit pénteken is,most szombaton pedig rendesen fáj a kézfej/csuklóm és még csúnyán látszik a szúrás helye.


Gondoltam hogy ezek nem múlnak el gyorsan karban,de kezdek kikészülni.Rendesen félek hogy eldurran a vénám vagy valami a szúrás miatt,vagy attól félek hogy megfeszítem és úgy durran el.


Lehet valami baja ennek még?

Vagy hát meddig kell még "szenvednem"?



2019. aug. 3. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi van hogy belilul vérvétel utan a helye. Nem lesz semmi baj szépen fel fog szívódni. Nem nem lesz semmi baja ha erőlteted nem durran szet vagy ilyenenek max tovabb fog fájni vagy ugy kinéz i ha nem pihenteted. Meg csak ket nap telt el. 1 het es semmi nem fog belole latszani max egy kis pötty ahol a tű volt.
2019. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 hét kb

De ha ennyire nem tudtak vért venni, akkor dehidratált vagy, igyál többet

2019. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult már, bő folyadék (2,5-3 liter) előző nap a megoldás, akkor nem kell ennyit szenvedni. Mellesleg lehet, hogy a nővér sem volt profi és kíméletes...


Az ereid pedig nem fognak eldurranni, nyugi. Nagyon erősek és rugalmasak.

2019. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!