Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek a vérvételtől? Miért...

Félek a vérvételtől? Miért van ez? Hogyan tudnék felülkerekedni ezen?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vérvételre és ha csak rágondolok, már a sírógörcs kerülget annyira félek. Nem a vértől, attól semmi bajom. A problémám a tű meg a tudat, hogy most éppen árszúrták a bőröm és a vénám, és szipolyozzák ki a vért belőle.


Amúgy tisztában vagyok vele, hogy nem annyira fáj, szinte meg sem érzem (állítólag, de voltam már SZTK-s vérvételen, az nagyon fájdalmas volt, most magándokihoz megyek).


Szóval jól jöne egy kis megnyugtatás illetve néhány tanács, hogy mit csináljak ezzel.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 29. 21:17
 1/5 Kathryn_Croft ***** válasza:
100%
Lélegezz mélyeket és semmiképpen se a tűt figyeld, bármi más jó, ami képes elterelni a figyelmed a rendelőben. Nem lesz semmi baj, meg sem fogod érezni. Kitartás!:)
2019. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik azt javasolják, ne nézz rá, de úgy szerintem rosszabb. Nekem muszáj látnom; hogy mit művel, különben még rosszabbul lennék.

Amúgy erre nincs jó tanács, csak a megszokás. Mióta autoimmun betegség miatt 3 havonta szurkálnak (már lassan 4 éve), egy ideje már nem kapok pánikrohamot. Ugyanúgy kellemetlen, de nem borulok ki teljesen, mivel sajnos rutin.

2019. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel tulajdonképpen sok mindent nem tudsz kezdeni, hiába mondjuk mi, hogy ne félj.

Amikor bemész, azzal kezdjed, hogy Te nagyon félsz a vérvételtől. Majd ők tudni fogják, mivel nyugtassanak meg.

2019. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit talán megnyugodtam :)
2019. aug. 29. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem évente 4-5x megszúrnak amikor vért adok. Igazából tudom a véradás más, akkor sokkal többet szednek le, de nem kell félned. Lélegezz mélyeket, csináld amit mondanak. Ha 2 körmöddel megcsíped magad, az jobban fáj mint a tű.


Mellesleg én szeretek vért adni, utána mindig olyan jól érzem magam :D


Lényeg hogy nincs mitől félned, profi kezekben leszel, nem te leszel az első ember akit megszúrnak

2019. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!