Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon félek a vérvételtől!...

Nagyon félek a vérvételtől! Mennyire fáj? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Holnap reggelre kell mennem. Iszonyatosan félek a tűktől (jó, a gombostűtől nyilván nem, de ezektől az orvosok által használtaktól nagyon-nagyon), és a vért se bírom annyira, főleg ha belőlem folyik, vagy hogy mondjam. Ja és 13 éves lány vagyok.

2016. febr. 22. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Elfordítod a fejed amikor szúrnak és kb a vérvétel 2-3 perc, meg lehet utána megkérnek, hogy ülj 10 percet.


Nem nagy ügy.

2016. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Csak annyira fáj, mint egy tűszúrás (ugyanis az). Ne nézz oda és egyébként is fél perc.
2016. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Már most remegek ha erre gondolok...bárcsak már túl lennék rajta! Egy oltásnál jobban fáj?
2016. febr. 22. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem fáj. Nem olyan, mint az oltás.

Tényleg ne nézz oda és akkor sokkal jobb. Észre se veszed és már kész is lesz.

2016. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én is így vagyok vele, pedig én kétszer ennyi idős vagyok. Nem is a tűtől félek, hanem undorodom a gondolatától, hogy bennem van és kiszívják a vérem. :D Az oltást is utálom, de attól nem vagyok olyan rosszul. Régebbről volt egy kellemetlen emlékem, és erősen élt bennem. Rendesen pánikoltam, amikor nemrég el kellett mennem laborba. Szerintem mindenki engem nézett, mert fal fehér voltam, remegtem stb.. :D Ahhoz képest nem volt olyan borzasztó és nem is fájt. Ha tudsz, kérj meg valakit, hogy kísérjen el és mindenképp fordítsd el a fejed. Előtte nyugtattak engem is, de bármit mondtak, én nem tudtam lehiggadni. :D De tényleg hamar meglesz és utána hősnek fogod érezni magad, :)
2016. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Az előttem szólók már leírták milyen, meg hogy ne nézd. De egy jó tanáccsal még kiegészítem. Szólj előre, hogy nagyon félsz, meg valószínű rosszul leszel a vérvételtől. Akkor másképp fognak kezelni. Ilyenkor lefektetnek, és úgy veszik le a vért (legalább is ahova én szoktam menni) és jobban figyelnek rád.
2016. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére túl vagyok rajta, annyira nem is fájt, de kellemesnek se mondhatnám. Utána viszont eléggé szédültem, elmosódott fehér foltokat láttam, majdnem elájultam...a lényeg, hogy túl vagyok rajta!
2016. febr. 23. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!