Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mehetek háziorvoshoz, ha...

Mehetek háziorvoshoz, ha régebbről sok TB elmaradásom van, de az aktuálisat már fizeti a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Iskola befejezése után volt nagyjából 2 hónap kimaradásom, aztán 8 hónapig fizette az akkori munkahelyem a TB-m, utána sajnos feketén dolgoztam nagyjából fél évet, ami alatt semmilyen TB-t nem fizettem be, mert felelőtlenségemben eszembe se jutott, hogy ezt nekem kell, ha feketén dolgozok. Most van egy állandó munkaviszonyom rendes bejelentéssel második hónapja.

A kérdés az, hogy vehetek-e igénybe egészségügyi szolgáltatást (háziorvos, kórház, pszichológus stb) úgy, hogy van összesen kb 8 hónap elmaradásom visszamenőleg, de az utóbbi 2 hónap már fizetve volt és most én még legalább novemberig nem tudnám rendezni az elmaradásaimat.

Vagy amint elmennék az orvoshoz, akkor ez kiderülne és be lenne jelentve a NAV-hoz, hogy tartozásom van?

20/Nő


(Iskolabefejezés után elköltöztem nagyon messzire, és azóta nem lett új háziorvosom, a régi lakhelyemen lévő gyermekkorvostól pedig nyilván 19 éves koromban kijelentett az állam. Azóta még nem kerestem itt magamnak háziorvost, mert pont csak akkor voltam beteg, amikor feketén dolgoztam, de egyszer roham miatt elvitt a mentő a kórházba és akkor minden gond nélkül elláttak, igaz akkor még csak az iskola utáni 2 hónapos TB elmaradásom volt éppen, nem a 8 hónapnyi...)



2019. szept. 11. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Mehetsz orvoshoz igen.
2019. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az a lényeg, hogy amikor elmész a dokihoz, akkor legyen rendezve a TB-d, mert a dokiknak a gépen jelzi, ha valakinek nem rendezett. Akkor pirosan van ott valami.....


Csak a NAV tudja megnézni, mikor nem rendezett, de szerintem tojnak rá nagy ívben.

A fél országnak szerintem nem rendezett.


Volt, hogy elmentem orvoshoz, nem volt rendezve, és megfenyegettek, ha azonnal nem rendezem, elküldik a NAV-nak.

Be is akartak rajtam hajtani vagy 300 ezer Forintot, na azóta rám vannak szállva...

Szóval elb.tam rendesen.


Időben legyél bejelentve, annyi a lényeg, ha mész dokihoz.

2019. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amig nem dolgoztál,és az orvosi szolgáltatást sem vetted igénybe,akkor nincs mit a NAV nak behajtani.

Persze nyugdijat sem fizettél,de sem fogják beleszámitani a ledolgozott éveidbe .

2020. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!