Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A méhnyakrák szűrés évente...

A méhnyakrák szűrés évente egyszer ingyen van?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy 6 éve amikor terhes voltam (4hetes) észre vett a nőgyógyász egy 9cm és egy 7cm-es cisztát de nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Aztán megszületett a kislányom és utána sem és azóta sem mentem nőgyógyászhoz.
2019. szept. 21. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen. Elmész a körzeti sztkba vagy kórházi szakrendelésre és kérsz szürést és vizsgálatot. Ingyen van ha van taj kártyád.
2019. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Egyébként az ekkora ciszták is felszoktak szívódni? Nekem érzékeny egyébként a hasam eléggé és a mensim is össze vissza van...
2019. szept. 21. 18:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el minél előbb.
2019. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De a méhnyakrákszűrésnek mi köze a cisztákhoz?
2019. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja csak annyi,hogy úgy emlékeztem fizetős és mivel elmegyek vérvételre és vissza megyek erre az ultrahang vizsgálatra akkor gondoltam ezt is megcsináltatom.
2019. szept. 21. 20:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Három évente 1 ingyenes. Ha sűrűbben akarsz (teljesen felesleges) akkor magánorvos.
2020. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországon évente egy a javasolt, és ezt fizeti is a TB. Nem háromévente.
2020. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es;

"Megkérdeztük az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól, mi a helyzet a TB-finanszírozott szűrővizsgálatokkal – kell-e fizetnem és mennyit, ha gyakrabban megyek? Mármint, ha abba az elhanyagolható kisebbségbe tartozom, aki egyáltalán eljár a szűrésre. Ezt válaszolták:


„Az Egészségbiztosítási Alap terhére finanszírozható járóbeteg-szakellátási tevékenységek meghatározásáról, az igénybevétel során alkalmazandó elszámolhatósági feltételekről és szabályokról, valamint a teljesítmények elszámolásáról szóló 9/2012. (II. 28.) NEFMI rendelet alapján: a Cervix carcinomának (méhnyakrák) vagy más nőgyógyászati daganatos betegségnek fokozottan kitett egyénekből származó anyagok citológiai vizsgálata, melynek célja a rák vagy rákmegelőző állapotok felderítése OEP finanszírozottan igénybe vehető évente egyszer, míg a bimanuális vizsgálattal egybekötött citológiai kenetvétel három évente vehető igénybe. Ezen vizsgálatok szűrő jellegűek, de bármilyen panasz esetén térítésmentesen igénybe vehetőek a vizsgálatok."

Szóval a citológiai kenetvétel 3 évente 1 alkalommal ingyenes.

2020. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászaton dolgozom, évente vesszük a cytológiát. Sose fizettette ki se velem, se a betegekkel még senki.

Egyébként számomra ez nem igazán érhető: "Cervix carcinomának (méhnyakrák) vagy más nőgyógyászati daganatos betegségnek fokozottan kitett egyénekből származó anyagok citológiai vizsgálata, melynek célja a rák vagy rákmegelőző állapotok felderítése OEP finanszírozottan igénybe vehető évente egyszer"

Kik számítanak fokozottan kitett egyénnek?:D És ezek szerint citológia évente egyszer vehető, de ha már az ujjam is bedugom, az csak 3 évente? WTF?:D

2020. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A "fokozottan kitett egyének" azt jelent(het)i, hogy találtak valamit, még nem rák, de sűrűbben rá kell nézni.

Ott dolgozóként nyílván nem fizettettek veled, már csak kollegalitásból sem.

2020. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!