Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A méhnyakrák szűrés évente...

A méhnyakrák szűrés évente egyszer ingyen van?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy 6 éve amikor terhes voltam (4hetes) észre vett a nőgyógyász egy 9cm és egy 7cm-es cisztát de nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Aztán megszületett a kislányom és utána sem és azóta sem mentem nőgyógyászhoz.
2019. szept. 21. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

De nem csak velem, hanem mondom, minden betegnek évente vesszük le, senkivel se fizettettek soha.

A fokozottan kitett egyéneknek meg túl ritka az évi egy, hiszen a citológus kapásból ráírja, hogy 3-6 hónap múlva kontroll.

És oda is írja, hogy "amelyek célja a rák vagy RÁKMEGELŐZŐ állapotok felderítése".

Nekem ez továbbra sem egyértelmű.

2020. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mindegy is, nekem aztán teljesen mindegy. Nem járok.
2020. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
Egyértelmű, hogy évente kell járni és senkitől nem kértek még ezért pénzt...
2020. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért "egyértelmű", hogy évente kell járni? Miért nem fél évente, vagy havonta? Szerintem nagyon túl van dimenzionálva ez az egész... 3 év az ajánlás. Ajánlás. Nem pedig "kell".
2020. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amit nyújt TB alapon az egészségügy, azt ki KELL használni, mert rákmegelőző állapotot is lehet szűrni. Nincs értelme kockáztatni.
2020. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!