Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvos munkaalkalmassági -...

Üzemorvos munkaalkalmassági - hogy lehet hogy én 15+ éve vagyok a munkahelyen de még soha nem kellett orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Egy rádióműsorban arról beszéltek hogy munkaköri alkalmasságio orvosi vizsgálatok ilyne és olyna fontossága és évente meg 2 évente stb ismétlendő...


és belegondoltam hogy én 15 éve vagyok egy helyne de soha egyszer se kellett céges orvosi vizsgálatra mennem . Ez hogy lehet ? Miközben „üzemorvos“ az van, létezik, a nevét is tudom (az éeltben nem látta még őt senki itt, ezt garantálom)


Vajon az van emögött hogy kitölti a papírokat anélkül hogy látná a dolgozót és kész? Vagyis ha lenne egy munkaügyi vizsgáéat az összes papír így ez is rendben lenne-mnoha még az életbne nem látta senki a céges orvost?


2019. okt. 5. 11:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

", nem biztos, hogy kötelező orvosi vizsgálatok vannak a munkahelyeden."


Hát pedig jog szerint KELL(ENE) hogy legyen akármi is a munkakör.

2019. okt. 5. 11:36
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha tanár vagy, akkor tényleg kötelező lenne, akár állami, akár alapítványi. Javaslom, hogy évente egyszer menj el önkéntes alapon tüdőszűrésre, és esetleg néhány kiegészítő vizsgálatra a körzeti orvosodhoz! Ezzel eleget teszel a munkádhoz szükséges orvosi vizsgálatoknak. Ha a munkahelyed nem diktálja ezt, akkor menj el azért, mert a lelkiismereted diktálja! Vagy azért, mert érdekel a saját egészséged...
2019. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem engem rúgnak seggbe ha netán egyszer mégis borul a bili hanem a munkáltatót. ez az ő felelőssége. Nem megyek én sehova. leszarom, csak kérdeztem az egészet.
2019. okt. 5. 12:03
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

alkalmasságio orvosi vizsgálatok ilyne és olyna

15 éve vagyok egy helyne de soh egyszer se kellett céges nevét is tudom (az éeltben nem

munkaügyi vizsgáéat az összes papír így ez is rendben lenne-mnoha még az életbne nem látta senki a céges orvost?


Milyen cég lehet az, ahol olyan tanárt alkalmaznak, aki egyetlen kérdésbe legalább 15 hibát ejt? Gondolom valami gyengeelméjüek iskolája.

2019. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom mibajod van, hogy itt hisztizel. Ha nem tetszik akkor kérdezd meg az igazgatót, hogy mi ezzel a helyzet.
2019. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"Milyen cég lehet az, ahol olyan tanárt alkalmaznak, aki egyetlen kérdésbe legalább 15 hibát ejt? "


Olyan iskola ahol a tanár telóról kommentel amibe a T9 gyakran belejavígt és félreütök látom a hibákat de LESZAROM mert mit számít így is érthetőp nem?

2019. okt. 5. 12:34
 17/25 anonim ***** válasza:
persze-persze...
2019. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Hozzánk kijárt minden évben. 30 fős cég, iroda. Pár kérdés, vérnyomás, szív/tüdő meghallgat; látás, a vonal alatt sor leolvasása.

Kötelező, de teljesen felesleges. Gondolom nálatok "óccsóér" ki sem jönnek, csak kiadják az igazolást.

2019. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

" csak kiadják az igazolást."


Szerintem is rányomja a pecsétet a doki és csá.

Csak egyre lennék kíváncsi. Ha lenne egy komoly betegségem mely munkaalkalmatlanságot jelentene és kiderülne utólag mondjuk egy baleset rosszullét miatt (pl epilepszia hipertónia kóros stb...) akkor ugyan mi lenne a duma? hogy mi az hogy az orvos nem tudott erről?

2019. okt. 5. 13:04
 20/25 anonim ***** válasza:
52%
Epilepsziát nem igazán tudnák neked kiszűrni előre, a magas vérnyomást pedig magadnak is tudnád ellenőrizni. Szerintem nem jó megoldás az, hogy te dacból nem mész el tüdőszűrőre sem, hiszen a TBC-t ellenőrzik elsősorban a munkaalkalmassághoz, de bármilyen más problémára is fény derülhet ami a te érdeked lenne. Általános teljes labor sem ártana. Ha elhalasztod ezeket és bajod lesz, lehet megütik a bokájukat, de neked nagyobb gondod lesz belőle, hisz az egészségedről van szó.
2019. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!