Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltam ma vérvételen, ezek...

Voltam ma vérvételen, ezek lettek benne pozitívak, mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

CHCM : mért érték: 48,8g/dl

(Életkor szerinti ref. 0.00-0,00

HDW : mért érték: 27,30g/dl

(Életkor szeirinti ref. 0.00-0,00


És akkor a vizelet..


Glükóz : 6,40 mmo/l

(Életkor szerinti ref. 3,89-5,84)


Alkalikus foszfatáz : 314 U/L

(Életkor szerinti ref. 98,00-279.00) (ennél van felkiáltójel is a + után)


Húgysav : 373 mikr.m/l

(Életkor szerinti ref. 178,00-345.00) (ennél is felkiáltójel van)


Köszi a válaszokat!



2019. okt. 10. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak oldalak, ahol ezekről az értékekről leírják, hogy mi micsoda, mit jelent az alacsony, mit jelent a magas (nem a gyakorikérdések...), viszont az öndiagnózist ezekkel sem javaslom.


Ezeket a papírokat úgyis vissza kell vinned a háziorvosnak, ő majd értelmezi az eredményt. Fontos ezeknek az összefüggése is, ismeri a tüneteidet, valószínűleg van is egy elképzelése, amit most ez a vérkép vagy megerősít, vagy cáfol.


Ha itt kérdezel, két válaszon belül kihozzák neked, hogy terhes vagy és prosztatarákod van. Egyszerre.

2019. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok és fiú. Szóval a terhesség kizárva :D :D

Utánuk néztem, és engem igazán csak az az Alkalikus foszfatáz zavar nagyon.

Egyébként vannak is gyomor gondjaim, nemhiába mentem dokihoz, aki elküldött hasi UH-ra is pl.

Sokat kortyog a hasam, és mellé enyhe diszkomfort kis "fájdalom a hasamban". Semmi, azaz semmi más tünet! Ha májammal lenne baj, annak azért lennének tünetei szerintem. Én arra gondolok amúgy, hogy az epémmel lehet baj. Pl epevezeték elzarodás. De persze hagyom a találgatást, majd kiderül a dolog jövőhéten. Amúgy a dolog már tart úgy 3 hónapja, és nem változtak a tünetek, sőt inkább javulnak.. Pl akkor volt 1,5-2 hónapig nyálkás székletem. Most meg már legalább 3 hete nincs! Se hasmenés nincs, se székrekedés.

2019. okt. 10. 15:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Kicsit félreérthetoen írtam! Tehát szekredkesem eddig sem volt és hasmenés sem!
2019. okt. 10. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A hasi ultrahangon az epe gondot is megerősítik, illetve ki tudják zárni.
2019. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hasi UH-n nem mondtak semmit! Kivéve hogy a beleimben nagyon sok a levegő, azt megjegyezték!

Vízből szedtem be valami fertőzést, én arra gyanakszok, és szinte biztosra is mondom! Nyár óta van, és akkor kezdotott el az egész! Jolenne mostmar ha mëgtudnék valamit mert már rettentően elegem van ebből

2019. okt. 10. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi alkalikus foszfatáz emelkedés a te korodban leginkább semmi. Ha nemrég lett volna csonttörésed, vagy megerőltetőt sportolsz, akkor még normálnak is vehető.
2019. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
2019. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!