Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen az MRI vizsgálat?...

Milyen az MRI vizsgálat? Kicsit félek tőle.

Figyelt kérdés

Hétfőn 6:30-ra megyek MRI vizsgálatra. A fejemet fogják vizsgálni. Vasárnap éjfél után már nem ehetek és ihatok. Előtte egy csomó kisebb vizsgálaton kell résztvennem, utána pedig bennt kell maradnom megfigyelésre 3-4 órára. Igaz hogy el leszek kábítva a vizsgálat közben saját és orvos kérésére, de akkor is félek ettől az egésztől. Ideges vagyok hogy nehogy bajom legyen a kontraszt anyagtól, vagy nehogy ne vegyék észre amikor bent vagyok a gépben hogy baj van. Pl.: lassul a szívverésem. Mert ugye én nem tudok szólni mert aludni fogok. Valamint attól is tartok hogy hányni fogok ébredés után az altatótól.

Egyszóval unszimpatikus az egész. De sajnos muszály végigcsinálnom.

Akinek van tapasztalata az MRI vizsgálattal kapcsolatban, leírná a tapasztalatait? A válaszokat előre is köszi!



2019. okt. 19. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Én is voltam már, nem különösebben kell félni tőle. Semmi ilyesztő nincs benne. Csak befekszel egy hangos gépbe és nem szabad meg mozdulni.
2019. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Semmi félnivalód nincs nem fájdalmas nem kellemetlen. 12 évesen voltam kislány koromban. Ha nem vagy klausztrofóbiás akkor ne aggódj. Kb 40 percre feküdtem be egy szoláriumhoz hasonló gépbe és kaptam egy pumpát a kezembe ha baj lenne nyomjam meg. Volt erős kattogás, meg villogás erre emlékszem.

Engem agytörzsi ciszta miatt vizsgáltak.

2019. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%

Hát nem akarlak ijesztgetni, de eléggé félhetsz akkor, ha el leszel kábítva, bár nem tudom hány éves vagy, hacsak nem vagy gyerek, felesleges kockázat, rosszabb, mint a vizsgálat kockázata.

Hangos lesz, kattog meg zúg, a kontrasztanyagnak nincs mellékhatása, semmi bajod sem lesz.

2019. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

16 éves lány vagyok. Igen eléggé félek :/ Közöltem is a háziorvosommal ezt, és mondta hogy akkor ír egy javaslatot hogy kábítsanak el pánikbetegségre hivatkozva. Meg nagyon jó a kapcsolatunk. Egyébként nem vagyok pánikbeteg csak azért írta oda hogy komolyan vegyék. Nehogy amikor ott vagyok, akkor közöljék hogy nem adnak nekem kábító injekciót. De tényleg félek. De remélem nem lesz semmi baj! :)

Köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 19. 18:33
 5/17 BrettShaw ***** válasza:
75%
Ahogy látom, az aggodalmaid pont a kábításból erednek. Akkor nem jobb lenne anélkül? Kapni fogsz a kezedbe egy olyan gumipumpát, mint amivel a vérnyomásmérőt felfújják, azzal tudod jelezni, ha baj van, és leáll a vizsgálat.
2019. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát nem látom értelmét annak hogy ébren vágjak neki a vizsgálatnak, mert tudom hogy rövid időn belül úgy is megnyomnám azt a ,,pánik gombot,, Tehát nem birnám Úgy meg minek mentem el megcsinálni a vizsgálatot? Tartok az altatástól is, de nem annyira mint az ébrenléttől az egész vizsgálat alatt. Ezért inkább jobb az altatás :)
2019. okt. 19. 19:59
 7/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
73%

Hagy kérdezzek valamit akkor még. Sőt egy fontos dolgot is közlök. A háziorvos nem kérhet MR-t és nem is tehet ilyen javaslatot, maximum ha elküld szakorvoshoz és neki javasolja.

Így, ha elmész MR-be, akkor nem fognak sem altatni, sem pedig kábítani, sem pedig nem végzik el a vizsgálatot, max. ha kifizeted, altatáshoz aneszteziológus is kell oda, ezt meg kell szervezni, de nem az MR labor fogja.

2019. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ja, igen lemaradt a kérdés a végéről.

Tehát ki küldött be végül MR-be és vele meg lett beszélve az altatás?

2019. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem a háziorvos írta ki a a Sella MR-t hanem a szülész-nőgyógyász és endokrinológus. Nőgyógyászati probléma miatt. Kaptam beutalót és kértem vele időpontot. Holnap reggel 6:30-ra kaptam. A háziorvoshoz csak azért mentem el hogy elmondjam neki hogy nagyon félek. És ezért írt papírra egy javaslatot az aláírásával hogy ,,pánikbeteg” vagyok ezért legyenek szívesek adni egy kábító injekciót. Nem altatót hanem csak kábítót. Egyébként a kórházzal már minden meg van beszélve. Anyukám szinte az összes osztályon ismer egy főorvost elég közelről, tehát velem nem szokott olyan történni ha kórházi ellátásra szorulok hogy alig foglalkoznak velem. Sőt különös odafigyeléssel szoktak. A radiológián is ismer egy főorvos hölgyet. Ő intézte el nekem hogy ilyen hamar kapjak időpontot. Egyébként 2020 júliusában mehettem volna. És ő intézte azt is hogy kapjak majd kábító injekciót. Csak hozzátette hogy ha lenne olyan szíves a háziorvosom akkor írjon egy javaslatot a kábításhoz az MR alatt. Nehogy valaki ott kötekedjen a kórházban. Ugye érthetően leírtam? Elég zavaros szokott lenni az írásom :D
2019. okt. 20. 09:08
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja és aki beküldött az MR-re azzal nincs megbeszélve a kábítás. Miért az nagy baj?
2019. okt. 20. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!