Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek a kiterjeszt...

Mi a véleményetek a kiterjesztett hatáskörű ápolókról?

Figyelt kérdés
Ezek a diplomás ápolók, egy olyan mesterképzésen vettek részt, melynek elvégzése után alkalmasak és képzettek bizonyos orvosi feladatok ellátására. Ugyanakkor ők nem orvosok, nem jártak orvosi egyetemre. Igazságos az, hogy olyan emberek elvégezhetnek orvosi feladatokat, akik nem orvosnak tanultak? Nyugodt szívvel fordulnál betegen egy diplomás ápolóhoz, tudván, hogy ő nem orvos? Az alap koncepció az, hogy levegyék a terhet az orvosok válláról. Ám ezzel nem a nővérek vállára rakódna több teher? Miért nem jobb felvenni több orvost és több nővért és mindenki csinálná a saját dolgát?

2019. okt. 23. 17:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Lehetne. Viszont ez egy Msc képzés. A nővérek elég kis százaléka jelentkezik rá. Ebből a pénzből az orvosok nem sok változást látnának a bérükben.

Én teljesen egyetértek azzal, hogy az egészségügyben a béreket rendezni kell. Egy kezdő orvosnak simán járna annyi, amennyit nyugaton keresnek, és nem az a nevetséges összeg amit Magyarországon kapnak. Ugyanez vonatkozik az ápolókra is. Én már akkor visszamennék, ha csak duplázódna a fizetésem amit havonta ott kaptam. Még akkor is, ha itt majdnem 10-szeresét keresem meg sokkal kevesebb melóval, modern környezetben.

Viszont ne feledkezzünk meg a hálapénzekről. Szinte minden területen jelen van, van ahol brutál módon. Emiatt én még orvost nem láttam pl. busszal járni. Sőt... ahol dolgoztam, az orvosok megkeresték 1 nap alatt az én havi fizumat a hálapénzből (van aki a többszörösét is naponta), az autók 2 évente le voltak cserélve, mindnek nyaralója, több ingatlanja van, karib

-tengerre és a maldív szigetekre járnak nyaralni, telelni. De így is mindegyik panaszkodott, hogy kevés a pénz, vagy ha vkitől nem kaptak elég hálapénzt, hogy mégis hogy képzeli ezt...volt aki odament a beteghez és számon is kérte. És ez nem Bp, hanem egy jóval kisebb város. Szóval a bérrendezéssel egyidőben nem ártana a hálapénzt beszüntetni, sőt az elfogadását keményen büntetni.

2019. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Utolsó,igazad van. A hálapénz terén meg főleg, de hálapénzt is az orvosok egy kis része kap csak, főleg műtétes szakmák.
2019. okt. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
34%
Miért tudna kevesebbet egy diplomás ápoló/mentőtiszt, mint egy orvos? És miért az orvosoknak kellene a bért emelni, mikor az ápolók csinálják meg sokszor az orvos feladatát is? Ha már olyan "okosak" az orvosok és annyit tanultak, akkor csinálják is meg, ami a kompetenciájuk. Lenézik szinte az összes eü-i dolgozót, sőt még a betegeket is, mert ők orvosin tanultak. Pedig diplomás ápolóira/mentőtisztire sem csak azok járnak, akik nem jutottak volna be orvosira.. szimplán sokkal nagyobb fokú empátia van bennük, mint az orvostan hallgatókban, mert ők a beteget tárgyként kezelik, sőt a legtöbb hálapénz nélkül már el sem végzi azt, amiért letette az esküjét. (Tisztelet a kivételnek, mert mindig van, de sajnos egyre kevesebb)
2020. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
58%
Szép fröcsögés utolsó. Gratulálok!
2020. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
60%

Kevesebbet tud és kész. Ezen egyszerűen nem lehet vitatkozni.

Egyébként a béremelésüknek köszönhetően már egy kezdő rezidens kevesebbet keres mint egy dip ápoló kb. Fontos lenne a rezidensek bérét is rendezni.

2020. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves 23-as. Ha szerinted ugyanolyan jó képességűek jelentkeznek orvosira, mentőtisztire és ápolóira, és ugyanannyit tudnak akkor áruld már el, hogy miért van 100 pont különbség az orvosi és az ápolói között és 50 pont az orvosi és a mentőtiszti között. Akkor áruld már el, hogy az egyik miért 4 éves képzés a másik miért 6. Hogy az orvosoknak miért kell plusz 3-5 évet tanulniuk, ahhoz, hogy szakorvosok legyenek. Áruld már el, ha beteg vagy miért nem az ápolóhoz mész segítségért. Azért, mert rossz tapasztalatod volt, nem kell általánosítani. Minden szavadból fröcsög a bizalmatlanság és a lenézés. TE nézel le minket, nem mi téged. Ha le is néz valaki, nem amiatt, mert nem orvos vagy, hanem azért, mert laikusként sem kellene ilyen ostobaságokat kiejtened a szádon!

Az a pláne az egészben, hogy bekerülnél hozzám betegként és ilyen stílusban viszonyulnál hozzám, úgy, hogy nem is ismersz, nem tudsz rólam semmit. csak azért, mert előítéletes vagy az összes orvossal szemben. Kétlem, hogy valaki azért ne tanulna orvosnak, mert orvosként nem lehetsz empatikus. Egy személy nem maga az empátia, hanem egy személy tulajdonságaival együtt jár az empátia.

Ugyanúgy, ahogy a hálapénznek is ki kell kopnia, úgy az általad elmondott általánosításoknak is. Hidd el bőven van, nagy tudással rendelkező, és egyben empatikus orvos.

2020. márc. 6. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!