Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lúdtalpra kaphatok testnevelés...

Lúdtalpra kaphatok testnevelés felmentést?

Figyelt kérdés
Ha erőltetem mindig fáj, hiába hordok betétet, az csak enyhít valamennyit. Voltam már ortopédusnál, csak a betétet mondta, azt mondta ha el kezdem hordani elmúlik és ennyi. De még mindig ha már kicsit jobban terhelem tesin, mindig le kell ülnöm. Így sok értelme nincs. Visszamegyek kaphatok így felmentést?

2019. nov. 5. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az iskola orvos is felmenthet,de gyógytornára járnod kell .
2019. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A betét hosszú éveken keresztül javítja a problémádat.

Tessék mindig viselni. Majd hozzászoksz.

A gyógytorna meg arra jó, hogy megerősítse a talpad boltozatát. Addig örülj, amíg ingyen megkapod ezeket a kezeléseket. Nézze meg az ember.

Előnyösek azok a cipők, melyek a bokádat is jól fogják.

Sok ilyen, csinos sportcipőt, de alkalmi cipőt is lehet kapni.

Ha idősebb korodban nem akar bottal, ikszlábbal, szétcsúszott lábfej csontokkal, bokasüllyedéssel, bottal, járókerettel csámpázni, akkor most tedd azt, amit az orvos mond.


Felmentenek, de helyette gyógytornára kell járnod, külön időpontban, délután.

A tesi órán is sok olyan feladatot végeztek, ami erősítheti a lábboltozatodat.

A tesi cipődben is ott legyen ám a betét!

Azt a teremburáját neki!

2019. nov. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nem beszélve az egyéb következményeiről is, pl. a lúdtalpasoknak előbb-utóbb gerincproblémájuk is lesz.

Ugyanis a csontjaid rendszerében mindegyik összefügg mindegyikkel. A lúdtalpasok csípője előretolódik, a gerincük is deformálódhat.

Gondolom, szeretnél csinos fiatal maradni.

Tegyél érte!

2019. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha idősebb korodban nem akar bottal, ikszlábbal, szétcsúszott lábfej csontokkal, bokasüllyedéssel, bottal, járókerettel csámpázni, akkor most tedd azt, amit az orvos mond."


És ez az "idősebb" korod lehet akár 5-10 év múlva is.

2019. nov. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem
2019. nov. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Én a kérdést nem úgy értelmezem, mint a 2-es válaszoló, önmagában egyetértek vele.

De itt szerintem az a gond, hogy nem jó a betét. 1-2 hét alatt a fájdalomnak enyhülnie kell. Nálam is volt ilyen, de egy tapbetét csere megoldotta a problémát, nálam az volt a rossz.

Persze itt nem tudom milyen betétről van szó, mert ha computeres, akkor annak jónak kell lennie,ha csak egy találomra választott bolti, akkor nem biztos, hogy neked az a megfelelő.

2019. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!