Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétet altatással?

Mandulaműtétet altatással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok és közölte a fogorvosom, hogy ki kell venni a garatmandulámat. Viszont nem tudom eldönteni, hogy altatással kérjem-e majd vagy helyi érzéstelenítéssel.


Igazából nem undorodom a hangtól, vértől, semmitől, viszont amikor a doki kicsit is hátrább nyúl a kelleténél, jó közel a torkomhoz, majdnem lehányom, olyan öklendezés jön rám. De ez pl. röntgennél jött rám, amikor valamit oda kellett szorítanom a hátsó fogaimhoz, szóval nem tudom hogy reagálnék egy érzéstelenítésre egyből a torkomba..


Megéri ezért altatást kérnem? Mert csak ez az egy aggályom van, hogy szétöklendezem a műtétet, ami viszont elég veszélyes lenne, de nem tudom hogy tényleg így történne-e.


Akinek bármelyikkel van tapasztalata kérlek, írjatok le mindent :)



2019. nov. 22. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom, hogy felnőtteket nem nagyon altatnak mandula műtéthez.
2019. nov. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Nincs altatás a mandulaműtétnél! Csak gondolj bele,megfulladnál.
2019. nov. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Először is a fogorvosnak semmi köze a manduláidhoz.

Másodszor meg nem választás kérdése az altatás. Körbe lesz injekciózva a torkod, nem fogsz érezni semmit, nem fogsz öklendezni.

Amúgy indokolt esetben felnőtteket is altatnak mandulaműtétnél.

2019. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Unokatesóm is 20 éves neki idén vették ki őt altatták szóval ez nem igaz hogy nincs altatás. Szerintem ez inkább orvostól függ meg tőled hogy mit mondasz neki.

Én nem biztos hogy szeretném hallani meg látni de hat ezt neked kell eldönteni.

2019. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4/4 És milyen tapasztalatai voltak, ha netalán emlékszel nagy vonalakban :D Olvastam olyanokat, hogy 2-3 hét a felépülés vagy több, (persze egyéntől függ nyilván) ezek szerint valamelyik szünetbe vetette ki? Vagy szabit kért, ha dolgozik?
2019. nov. 22. 21:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Már altatásra is van lehetőség :D Anyum 40 éves, kislánykorában vették ki neki, akkor még nem volt, azóta már van :)
2019. nov. 22. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Húgomat altatták mandulaműtétnél, 25 éves. Igaz, ő ezért direkt magánkórházba ment.
2019. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem altatással kérd, bár tőlem igazán meg sem kérdezték de én érzéstelenítéssel nem szerettem volna.

Ez most októberben volt a székesfehérvári kórházban, 21 vagyok:)

2019. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly altatásban kértem, nem mertem sima érzéstelenítéssel. Nem bántam meg, valószínűleg így az orvosok dolga is egyszerűbb volt.
2019. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!