Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 16 évesen lehetne gyomorgyűrűm...

16 évesen lehetne gyomorgyűrűm? Megoldás lehetne a problémámra? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, lány, 165 cm és 110 kg. Nőgyógyászati betegséggel küzdök. Gyógyszert kell szednem (Norcolut ), mert nem menstruálhatok. Ha nem szedném akkor szinte bármeddig menstruálhatnék ( amikor fel lett irva a gyógyszer már 1 hónapja menstruáltam ) és nagyon nagy mennyiségű vér hagyná el a testemet. Emellett annyira görcsölne a hasam hogy a földön fetrengenék. És egyfolytában hánynék. Ez a probléma az egyik pillanatról a másikra jött. 15 évesen jött meg az első menszeszem augusztusban. Az normális volt, enyhe vörös vérzés, 5-6 napig tartott, kicsit görcsölt a hasam és el is múlt. Utánna követekező hónapban amikor kellett volna, nem jött meg. Szóltunk a körzeti orvosomnak, ( akkor még nem volt nőgyógyászom ) és ő azt mondta hogy: Ó semmi baj! Ez természetes. Még nem állt be a rendszer, csak várjunk. Hát oké... csakhogy pontosan 1 évig csak vártunk és egyszer csak ZUTTY! Úgy jelentkezett a menstruációm ahogy a legelején már leirtam. Akkor is csak vártunk... hátha elmúlik. Etelt 1... 2... 3... majd 4 hét, és a negyedik héten már amikor a lábra se tudtam állni a gyengeségtől mert annyi vért vesztettem, akkor anyukám bevitt a nőgyógyászati ügyeletre. Ott egy férfi orvos fogadott. Elpanaszoltuk neki a problémát. Mondta hogy öltözzek le, mert meg akar vizsgálni. Mondtam neki hogy ne harahudjon de én még sosem öltöztem le idegen férfi előtt, hiába orvos az a férfi. Mondtam hogy nem szeretném meg tenni. Akkor beletörődött és csinált egy hasiultrahangot. Ott látta hogy nagyon vastag a méhnyálkahártyám. Mondta hogy azért mert nincs peteérésem, és ez hormonális probléma miatt van. Ezért menstruálok igy. Ott akkor fel is irta ezt a Norcolut nevű gyógyszert és ott rögtön be is vettem egy szemet. Másnapra már el is múlt a menstruációm. Akkor menstruáltam utoljára. Most augusztusban lesz 1 éve, és azóta minden nap reggel este beszedek 1 szem Norcolutot.

1 év alatt már rengeteg orvosnál voltunk. Női orvosnál is, hogy megvizsgáljon, mert egy nő előtt leöltözöm. Nem talált semmit. Mondta hogy a probléma nem itt van. És pár férfi orvosnál is tanácsot, és véleményt kérni. egybehangzóak voltak a vélemények. Mindegyik ugyanazt a diagnózist állapitotta meg, és mindegyik egy dolgot tanácsolt. Fogyjak le. Nem akarok erőszakos lenni, de mintha ez olyan egyszerű lenne. A betegségem kezdete óta próbálkozom mozgással, diétával, van hogy koplalással is, de semmi haszna sem volt/sincs egyik sem. Sőt. Csak szaladnak fel rám a kilók. Én szeretnék lefogyni. Szeretnék meggyógyulni, egészséges életet élni. Szeretnék menstruálni. De úgy érzem elértem a határaim. Túlságosan nehéz. :(

Mivel még kiskorú vagyok, és fejlődésben van a szervezetem nem szedhetek semmi fogyókúrás tablettát. Az orvosok is mind rendszeres testmozgást és kemény diétát ajánlottak. De mint irtam, nekem nem sikerült.

Ezért már régóta keresgélek interneten esetleges beavatkozások után, ami segit a fogyásban. És most végre ráakadtam egy olyan dologra ami hátha segithet rajtam. A gyomorgyűrűre. Már alaposan utánna olvastam, és találtam egy csomó cikket is amiben leirják hogy pár celeb milyen sokat fogyott a gyomorgyűrű segitségével. Pl. Emilio, és a felesége Tina is rengeteget fogyott ezzel a módszerrel. Találtam olyan oldalt is ami teljes mértékben kizárja a gyomorgyűrű felhelyezését kiskorúaknak, de olyan cikket is olvastam ami leirta egy csomó tini történetét hogy mennyit sikerült fogyniuk vele, és hogy sokat segitett nekik.

Akkor igy zárás ként a kérdéseim: Akkor most lehet gyomorgyűrűm vagy sem? Tényleg hatásos, és megoldást lelhetnék benne a problémámra? Költséges műtét? Nem lehet hogy elvégezhetnék rajtam ingyenes is, mivel hogy le kell fogynom hogy újra egészséges legyek?

Bocsi ezt a sok infót és kérdést egyszerre, de már nagyon el vagyok keseredve. Úgy érzem senki se tud segiteni rajtam.

Ha valakinek van bármivel kapcsolatban tapasztalata amiket leirtam, nagyon megköszönném ha leirná!

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2019. jún. 28. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ideig-oraig

De gygyuru után tartani kell a diétát, akkor kb. Egy teascseszenyi cucc fog beleférni a gyomrodba.

Ha tudnád hányan híztak vissza mert a gyomruk újra kitágult...

Szívesen segítek neked, 16 éves lány vagyok, talán át tudom látni a helyzeted.meg a magassagunk is kb stimmel.

2019. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Meg kellene nézni, hogy van-e inzulinrezisztenciád. Szinte biztosra veszem, hogy van. Ha igen, akkor arra gyógyszer, plusz speciális diéta, sport és le fogsz fogyni.
2019. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Hiába segítenénk rajta kettes, látod nem akarja, csak a mesterséges utat a fogyásra.

Másrészt meg, jó lenne ha volnál szives levetkőzni és hagyni magad megvizsgálni a dokiknak. Hallod, 16 éves vagy, ne légy gyerekes. Lehet az életed a tét, vagy hogy lesz e valaha gyereked. 5 percet kibírsz.

Endokironológus meg volt már? Több is? Cukrodat vizsgálták? Nem vagy allergiás valami étel összetevőre?

2019. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a kérdést orvosnak kell eldöntenie, már csak azért is, mert úgy tűnik, komoly egészségügyi problémáid vannak (a nőgyógyászati problémák és az elhízás között is lehet összefüggés). Nem tudom, endokrinológusnál jártál-e.

És érdemes lenne felkészülni arra lelkileg, hogy férfi orvos vizsgáljon meg, mert ha ritka a betegséged, és épp férfi ennek a szakértője, ne ez legyen a kezelés akadálya... Bunkó orvosból/nőgyógyászból egyaránt van férfi is és nő is.

2019. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a nagyon gyors és segítőkész válaszokat! A kommentek sorszáma szerint fogok írni most választ mindenkinek

1.: Persze olvastam hogy a gyomorgyűrű mellett diétázni kell, csak akkor lehet fogyni. Valószínűleg könnyebb lenne mert akkor nem tudnék annyit enni ha akarnék se. Hát lehet szerencsém lenne és nem híznék vissza, mert én csak arra vágyom hogy legalább 20-30 kilóval könnyebb legyek mert akkor jobban tudnék mozogni. De így sajnos intenzív mozgás közben fájnak a lábaim ( gondolom a súly miatt ) és hamar befulladok. Köszönöm hogy segíteni akarsz! Ha gondolod beszélhetünk privátban :) Köszönöm a válaszod!

2.: Már hivatalos vagyok cukor terhelésre pár hét múlva, mert az egyik orvos is erre gyanakszik. Folyamatosan kellesz innom cukros vizet egyre nagyobb adagban. Olyan lesz mint egy ételallergia terhelés. De gondolom tudod :) Lehet ez furán fog hangzani, de remélem hogy inzulinrezisztenciám van, mert akkor ahogy mondod kapnék rá gyógyszert és az segítene a fogyásban és a diétázásban. Köszönöm a válaszod!

3.: Szó sincs róla hogy csak is mesterséges úton szeretnék súlyt veszteni. Csupán annyiról van szó hogy szeretnék egy kis segítséget kapni mesterséges úton a fogyásban. De nem akarok ‘mittomén zsírleszívást vagy hasonlókat. Dehogy. Úgy érzem hogy eldönthetem hogy melyik orvos előtt öltözöm le vizsgálatra, vagy melyik előtt nem. Sajnos nagyon szemérmes vagyok. Nem tehetek róla mert így születtem. Valószínűleg így is fognak elföldelni :D Igen, endokrinológusnál voltam már, de csak egynél. Megvizsgált, vérvételt is csinált ( egyébként nagyon gyakran vesznek tőlem vért ), beszélgettünk, megnézte a leleteim és ő is azt mondta hogy ez a túlsúllyal kapcsolatos probléma ezért össze is állított nekem egy diétát + testmozgást ( miből, mennyit )Próbáltam tartani, de nem nagyon volt eredménye és emellett nagyon nehéz volt mert alig ehettem valamit ezért az az igazság hogy feladtam :/ Igen cukromat rendszeresen mérjük. Általában nagyon jó szokott lenni. A legutóbbi éhgyomorra 4.4 volt. Régen voltam tej-tojás allergiás de azt kinőttem :) Köszönöm a válaszod!

4.: Természetes rábíznám az orvosomra a döntést a gyomorgyűrűről. És igen mindegyik orvos kijelentette hogy az elhízás miatt van ez a probléma. Igen endokrinológusnál már voltam, eggyel fentebb részletesen leírom mik történtek ott. Ha felmerülne az a dolog hogy csak férfi orvos tudna rajtam segíteni, és csak ő tudna kezelni akkor az egészségem, ‘netalántán az életem érdekében belemennék minden vizsgálatba. Csak ott akkor nem voltam olyan állapotban hogy még egy férfi orvos előtt is levetkőzzek és megmutassam magam. De szerencsére nem történt belőle baj mert mint írtam pár hónappal később megvizsgált egy hölgy aki nem talált problémát. Azt is tudom hogy mindegy egy orvos neme, bárki lehet kedves vagy bunkó. Szerencsére a hölgy aki megvizsgált engem, nagyon kedves és empatikus volt. Nem volt vele rossz élményem. Köszönöm a válaszod!

2019. jún. 28. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Már bocsi kérdező de mi a nehéz a diétában? Összesen annyit kell csinálni, hogy nem eszel szénhidrátot. Magyarul, kenyeret, krumplit, rizst, tésztát, édességeket.


Ehetsz húst, meg zöldséget. Ehhez azért olyan hatalmas akaraterő nem kell, csak természetesen könnyebb mástól várni a probléma megoldását...


Ó és levetkőzni az ige, amit keresel. Olyan, hogy leöltözni nincs.

2019. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.: Főleg azért volt nehéz diétázni mert kb semmi eredménnyel sem járt. Ezért egy idő után nem is volt kedvem csinálni. Próbáltam minél többet mozogni, és nem olyan sokat enni, de akkor éreztem hogy még gyengébbnek érzem magamat. Mert már így is vérszegénységben szenvedem. Nem csak mástól várom a segítséget, én is szeretnék segíteni magamon. Ezt az mutatja hogy mint már írtam nagyon sok különféle mozgást és diétát kipróbáltam, mégsem sikerült. Ezért kérnék mostmár orvosokról egy kis külső segítséget.

Ha meg lesz a cukor terhelés eredménye, hogy inzulinrezisztenciás vagyok-e vagy sem, akkor megírom az eredményt.

És véleményem szerint azzal a szóval hogy leöltözni, semmi baj nincs. Mivel olyan szavunk is van hogy felöltözni. És mint tudjuk, a szavaknak vannak ellentétes jelentésük is. A levetkőzni is teljesen értelmes szó. De szerintem ne azon akadjunk fenn hogy hogyan fogalmaztam meg a kérdésem :)

2019. jún. 29. 06:49
 8/11 csempéző vizipisztoy ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek. 38 éves nő vagyok és az egész életem a diétáról szólt. De egy dolgot megtanultam, semmi sem használ, csak a szénhidrát visszafogása és a mozgás. 130-ról lementem 70-re.

Bárki szídhatja Norbit, én 6 évvel ezelőtt az ő módszerével fogytam le, szóval hatásos.

Tartani a súlyt is folyamatos küzdelem számomra, de ezzel könnyebb együtt élni mint a túlsúllyal.

Hajrá!

2019. jún. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Orvos vagyok kérdező. Igazából az inzulinrezisztencia vizsgálata egyetlen szempontból fontos. Hogy kell-e metformint szedni vagy sem. Inzulinrezisztenciád ugyanis az elhízástól lesz és nem fordítva. Amit érdemes nézni azok a pajzsmirigy hormonok, de leírásod alapján ezeket szerintem már megnézték. A gyomorgyűrűzésnek semmi értelme, egy tök felesleges beavatkozás. Egyszerűen normálisan kellene étkezni és sportolni kellene. Már leírtuk itt, de csak ismételni tudom, minimalizálni kell a szénhidrátot. Semmi csoki, semmi cukor, semmi, tészta, semmi, kenyér, semmi krumpli. Lehet enni sovány csirkemellet vegyes zöldségkörettel. Így lehet fogyni. Vashiányod pedig nem a szénhidrát megvonástól lesz. Májat, sóskát például szabad enni, ezekben sok vas van. Dietetikus sokat tud segíteni érdemes egyet felkeresni. Továbbá érdemes lenne kalóriát számolni. Neked napi 1500 kcal-nál többet csak akkor szabadna bevinni ha keményen sportolsz. Fogyni pedig nem egyik napról a másikra fogysz, hanem lassan, hosszú hónapok alatt. Kb. két év kellene egy normális testsúly eléréséhez.
2019. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta kérdező?
2022. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!