Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérhetek mentőt vagy betegszál...

Kérhetek mentőt vagy betegszállítót harmatgyenge rákos beteghez?

Figyelt kérdés

Idős családtagnak orrákja van. Voltunk szövettanon és CT-n is, nemsokára egyeztetnénk a terápiáról az onkológiával, de már hetek óta csordogál a vér az orrából és akkorára nőtt a szövet, hogy enni se tud, 2 napja nem evett semmit.

Menni még épphogy tud, de az ágyig az otthonában este már én vittem el, mert annyira legyengült. Tisztálkodás már nem nagyon megy neki.


Holnap megyünk fel hozzá rokonnal és szeretnénk bevitetni az intenzívre, hogy kapjon nutrit/megmossák stb. mert az otthonában már megvannak számlálva a napjai. Kit hívhatunk emiatt, hogy vigyék be? (Nincs autó.)



2019. dec. 6. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én a háziorvosát hívnám fel, hogy vitesse be a kórházba. Elmondanám neki hogy mi a helyzet és kérnék segítséget tőle. Ha nem segít, akkor az onkológusát hívnám fel ugyanezzel.

Ilyen nincs, hogy “be akarjuk vitetni az intenzívre”. Majd az orvosok eldöntik, hogy az ITO-n van-e a helye vagy sem.

2019. dec. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Ha elég határozottak vagytok, akár mentőt is lehet hívni, de az, hogy hová viszik és milyen kezelésre, beutaló nélkül nem rajtatok múlik.

Ha mégis van beutaló, akár taxival, vagy térítéses betegszállítással is megoldható.

[link]

2019. dec. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Az a baj, hogy az ilyen betegekkel már nem nagyon foglalkoznak sajnos. De próbáljátok meg azért.

Az én gyomorrákos idős apukámmal se foglalkoztak. Bevitettük, de másnap már küldték haza☹️ Mentőt is hívhattok, vagy inkább a háziorvos küldjön betegszállítót.

2019. dec. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz a háziorvossal, és ő indokoltnak látja, kérni fogja a szállítást.
2019. dec. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tapasztalatból írom én is,hogy ilyen betegekkel nem foglalkoznak.Mi is anno hívtunk mentőt,mert fulladt az illető,de ahogy meghallották,hogy rákos,máris 45 percet kellett várni és sima ügyeleti kocsi jött,simán meg is fulladhatott volna addig.
2019. dec. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, meg kell erősítsem a hozzászólók véleményét. Papámat beutalóval vittük mentővel kórházba, fél nap várakozás és néhány vizsgálat után éjjel 1-kor simán hazaküldött minket az osztályos orvos, pedig a papa vért pisilt.. Egy "erőszakosabb" családtag végül elintézte, hogy másik kórházba vigyék, de ott sem történt túl sok minden. A 3. kórházban vizsgálták ki rendesen, ott derült ki, hogy hólyagrákja van..
2019. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek haggyátok békèben elmenni, az ilyen kezelgetések csak felesleges, értelmetlen szenvedést adnak, elodàzzák az elkerülhetetlent. Ne szenvedtessétek feleslegesen. Inkàbb kapjon olyan kezelést, amitől nem fog úgy szenvedni, mégha ez meg is rövidíti az életét. Normális, fejlett országokban erre van eutanázia, de a vallási fanatikusok sajnos àgálnak ellene nagyon.
2019. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!