Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6. napja harmatgyenge vagyok,...

6. napja harmatgyenge vagyok, szédelgek alig állok a lábamon, időnként kavarog a hasam és hasmenesem is volt enyhébben 2 nap, plusz hőemelkedés 37.5ig, gyors pulzus, szörnyű fejfájás. Mi lehet ez és meddig tart még? Reszletesebben lent.

Figyelt kérdés
Nincs étvágyam és időnként úgy érzem elájulok. A háziorvos csináltatott vérképet ami hibátlan lett. Mikor nyomkodta a hasam persze nem fájt épp sehol. Össze visaza beszorul a levegő és akkor fáj meg rosszul leszek. Mi lehet velem? Múlt heten még jóétvágyam volt. Mennem kéne dolgozni de a szemetet alig bírom levinni. :( Diétán kívül mit tehetnék magamért? A gyengeség meg a fejfájás a legrosszabb. Egyébként sosem szokott fajni a fejem.
2019. okt. 2. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valami vírust nyalhattál be. Sok-sok gyümölcs, zöldség, Béres csepp és vitaminok! Én a héten még otthon maradnék pihenni, sok folyadékot innék, és ha hétfőig nem javul, újra felkeresném a dokit.

Jobbulást!

2019. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A wcig is alig bírok már kimenni komolyan félek, hogy itt halok meg. :(
2019. okt. 2. 23:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem jön sem a hányás sem a hasmenés. Enni meg kb csak pirítóst tudok. Semmi étvágyam nincs csak hányingerem. :( A héten itthon maradnék pihenni? Ha akarnék sem tudnék menni sehova olyan pocsékul vagyok. :(
2019. okt. 3. 01:35
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze, pihenkéljél a fél fokos hőemelkedéseddel. De hogy orvosi igazolás nélkül ki leszel vágva a munkahelyedről, ha egy hétig nem mész be, az elég valószínű. Mondjuk akkor aztán pihenhetsz jó sokáig.
2019. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4es. Sosem értettem miért szól bele valaki olyan a másik dolgába, aki nem tud arról semmit. Fogalmad sincs, hogy hol dolgozik, hogy milyen a főnöke, illetve hogy van/lesz e orvosi “igazolása” a betegségről.

Kedves kérdező! Egyedül élsz? Vagy valaki van azért melletted, ha gáz lenne? Ha az evés nem is megy, inni mindenképp igyál, nehogy kiszáradj. Többször keveset elv alapján főttkrumplit, rizst, ilyesmit egyél.

2019. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ez hányós-hasmenéses vírus (nálunk elég sokan elkapták, én is), akkor leírom, nekem mi vált be. Én még a 3 korty vizet is kihánytam, amit hányás után megittam... Kajára rá se bírtam nézni, a szagától is émelyegtem. Csináltam egy liter gyógyteát: kamilla, borsmenta, citromfű. Amikor langyos lett, tettem bele mézet, és elkezdtem inni. Ez nem jött ki belőlem, és kezdtem jobban lenni. Aztán egész nap aludtam, amennyit bírtam. Ebédidőben felraktam egy gyors húslevest (csirkeszárny, zöldségek szerencsére voltak itthon), először csak a levét ettem, aztán egy kicsit a benne főtt répából és krumpliból. Mást nem ettem aznap, csak ezt, és ittam a mézes teámat. A következő napon már megettem a húst is belőle, és szép lassan rendbejöttem, este már rendesen vacsoráztam. Vettem probiotikumot, azóta is szedem. Ha hasmenésed van, az Enterolt is javaslom a probiotikum mellé, nekem legalábbis megszüntette a hasmenést.
2019. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4es igazán kedves vagy. 1 hónapja van nem fél fokos hőemelkedésem a többi tünet meg egy hete jött hozzá. Táppénzen vagyok, nem fognak kirúgni. Csak szeretnék már menni dolgozni. Ma megjártam a kórházat. Egész délelőtt vizsgáltak. Szerencsére nem tartottak bent. Hétfőn újabb vizsgáltokra kell visszamennem és hematológiára is elküldtek nem veletlenül. Picit ma már egyebként jobban vagyok. Tudtam enni is végre.
2019. okt. 4. 17:09
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
6is: egy megyét írnál légyszi, hogy merre laksz? Merre van mist vírus? A környékünkön nem tapasztaltam.
2019. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Bács-Kiskun.
2019. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már lement a hőm max 37.1 de este meg reggel már 37 alatt van. A pulzusom is normalizálódott de harmatgyenge vagyok alig élek. Nem merek még sétálni sem elimdulni csak aludnék egész nap. Hogy fogok ebből talpra allni? Pedig már tudok enni ha nem is sokat. De a hasam még időnként fáj meg a fejem is és gyakrqn megszédülök. Fogalmam sincs mit tehetnék magamért, hogy talpra álljak?
2019. okt. 9. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!