Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kihez mehetek háziorvoshoz?

Kihez mehetek háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és még tiniként voltam utoljára a gyerekorvosnál, azóta nem. Na most ilyenkor nem tudom, hogy mi történik... Ilyenkor automatikusan átkerülök ahhoz, akihez a lakhelyem szerint tartozok és akkor bumm rögtön van is háziorvosom, mehetek is oda? Vagy pedig nekem kell ilyenkor bemenni és elintézni? Plusz kérdés, hogy ilyenkor választhatok-e bárkit, ha ő nem szimpatikus?
2019. dec. 11. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akihez körzetileg tartozol annak kötelessége fogadni téged, mint új beteget. Ettől függetlenül te választhatsz mást, de ha másik orvos úgy ítéli meg, hogy fullon van, akkor neki nem kötelessége átvenni. Be kell menni el kell mondani ki vagy mi vagy, jó eséllyel a rendszerben áttudják kérni az adataid, ha nem, akkor a régi orvostól el kell kérni a kartonod.
2019. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az interneten utcára lebontva meg tudod nézni a körzeti orvosod, ő köteles fogadni téged, ha törik, ha szakad.
2019. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!