Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Meg vagyok keveredve. Mi...

Sssaszem kérdése:

SOS! Meg vagyok keveredve. Mi a különbség a sürgősségi és az ambulancia között? Végül is az ambulancia is sürgősségi osztály vagy nem?

Figyelt kérdés
ambulancia, sürgősségi osztály

2019. dec. 14. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

77 százalékos te tipikusan az az eset vagy amikor a hülye okoskodik.


De parancsolj, megtörtént eset. Beteg bejön kicsit össze-vissza beszél, nem érti mit akarok. De mondja, hogy nincs jól. Megvizsgálom kiderül, hogy kiesett a bal látótere. Mentőt hívok. Beutalón szerepel a vizsgálatom eredménye, továbbá az iránydiagnózisom ami stroke. Beteg bemegy mentővel az SBO-ra és ott tudják, hogy koponya CT kell a betegnek, lehetőleg azonnal és nem ott kezdenek el tökölni, hogy mi is a baja.

2019. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Megállt szívű beteget pedig nem szállít a mentő, ugyanis mozgó mentőben nem lehet reanimálni.


SBO-ra akkor nem kell beutaló, ha a beteg magától megy. Ha a háziorvos küldi, akkor bunkóság a kollégákkal szemben nem adni.

2019. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ha viszont te mint hozzátartozó hívsz mentőt akkor szintén nem kell értelemszerűen SBO-ra beutaló. Tehát csak akkor kell ha háziorvos küld, mert ő nem tudja megoldani a problémád.
2019. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" 61%-os.

Tudod, nem én írtam, hogy nem küldhet be háziorvos beutalóval valakit a sürgősségire. Én annyit írtam mindössze, hogyha valaki este kap strokeot nyilván nem kell megvárni a reggeli háziorvosi rendelést hogy beutalót kapjon, mivel a kérdező ezt kérdezte: "Ha mentővel viszik a beteget a sürgősségire, akkor miért nem kell beutaló?"

Gondolom te a 76%-osnak céloztad a hozzászólást, aki ezt írta:

"Érdekesen nézne ki az a beutaló, amit a háziorvos ír: "A betegnek megállt a szíve, kérem a beteg vzsgálatát és kezelését"."

Úgyhogy leszel szíves nem lehülyézni valakit, akire nincs okod.

2019. dec. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!