Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Veletek hogy szokott lenni?...

Veletek hogy szokott lenni? Zokni vs. Mezítláb? Boxer vs. Meztelen? F/17. (gimi)

Figyelt kérdés
Eddig csak pólónkat kellett felhúzni a vizsgálaton, de jött új doki, és le kellett venni a gatyát, cipőt, zoknit és boxert is már a váróban. Így, meztelenül, mezítláb kellett bemenni hármasával. Még a súlymérés is így történt.

2020. jan. 11. 15:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

#19

Megeshet, de tévedésből már csak azért sem, mert ha behívja a gyerekeket a rendelőbe, akkor a nevéből ki tudja következtetni (jobb esetben), hogy fiú-e vagy lány. Kisebb korban még előfordulhat közös vizsgálat, de gimis korban nem jellemző, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.


19 éves vagyok, nekünk is volt ilyen vizsgálat, mint a Kérdezőnek, viszont egyesével és csak félmeztelenül. Én az alaposabb vizsgálatok híve vagyok, engem megnézhettek volna odalent is, de nem tették meg. Az iskolaorvos feladatkörébe tartozik a nemi fejlettség értékelése, ami több úton-módon is megállapítható, nem feltétlen szükséges a teljes meztelen vizsgálat, főleg nem más fiúk előtt. Súlymérésnél max. azért volna indokolt, hogy pontos adatot kapjunk, de valószínűleg nem a boxer súlya fog ezen változtatni. Ami itt a még kínosabb kérdés, a nemi szervek vizsgálata. Prevenciós szinten mindenképp indokolt lenne. Nap mint nap lehet itt is belefutni ilyen kérdésekbe, gondolok itt fitymaszűkület, -fék és hereproblémákra, amik kiszűrhetőek lennének iskolaorvosi/gyermekorvosi vizsgálatokon. Viszont ezt nem lehet kötelezővé tenni, max. erősen ajánlottá. Én is valamennyire szégyenlős vagyok, tudom, milyen kellemetlen érzés és hogy nehéz ezt meglépni. Az iskolaorvos hozzáállásán is sok minden múlik. Van, aki a pólón keresztüli, ránézéssel vizsgáló típus, van a becsületes típus, és van a “csak azért is” típus, aki úgy vizsgál, mint a Kérdező orvosa (bár nem tudjuk, hogy ezek tényleg léteznek-e vagy csak legendák, valószínűleg a kettő együtt). Nyilván a középút a legjobb, és talán az iskolaorvosok nagy része ebbe tartozik bele (legalábbis bízom benne, hogy ez így van).

Egy konszenzusos gyakorlatot kéne kialakítani, ahol egyesével történik az (alapos) vizsgálat, megadva a lehetőséget, hogy odalent is megnézesse magát az illető és felhívni a figyelmet a prevencióra.

2020. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

19# vagyok.

Először nem akartam elhinni,hogy 19 éves vagy! Köszönöm a kimerítő és szakszerű válaszodat. Csak nem orvosnak készülsz?

2020. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#21 vagyok.


Nem orvosnak tanulok, de mivel érdekelt a téma, korábban alaposan utánanéztem, ill. ott vannak a személyes tapasztalatok is mögötte.

2020. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Középiskolában nekünk csak kétszer volt. 11.ben plusz 9.előtt a felvételin. Általánosban felsöben minden évben. Nagyjábol ugyan ugy zajlott mindkét intézményben. 3asával hívtak be, alsónadrágig kellett vetkőzni. Az asszisztens intézte a súly magasság egyéb méréseket a doki a vizsgálatokat amik általános orvosi vizsgálatok voltak de a végén lehúzta az alsót is és volt nemi szerv vizsgálat is. Fityma felhúzás herék sérv ellenőrzés amikre emlékszek. Általánosban a zoknikat is le kellett venni középsuliban azt hiszem nem
2021. febr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Elég érdekes ezeket a dolgokat olvasni, mikor iskolába jártam sosem volt olyan hogy pucérra kellett volna vetkőzni orvosi vizsgálatnál, pláne nem a váróban ahol egyszerre vagy 10-en vártuk a sorsunkat. Elég gyorsan ki is fordultam volna a helyiségből, ha azt mondja valaki hogy vetkőzzek le meztelenre. :D Persze vizsgálat alatt le kellett vetni a ruhákat, de azért alsó nadrág , zokni maradt. Azt se értem, hogyha egy embert vizsgálnak minek kéne még +2 embernek bent lennie? Mindenkit egyesével hívtak be, szerintem ez kéne hogy legyen az alap.
2021. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

19es

Nálunk közös behívás úgy volt, hogy egy lány elkésett és addigra már csak fiúk maradtunk. Osztályfőnökünk mondt neki, hogy ne várja meg a következö osztályt hanem akkor inkább jöjjön velünk. De ez még alsóban volt, akkor még nem zavart annyira.

2021. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is le kellet vetkőzni a. De persze csak a vizsgálat végén. Akkor már egyedül voltunk egy másik szobában, előtte csak boxer.

Elég érdekes, amit írtál. Nem jellemző.

2023. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!