Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki beszed sok gyógyszer...

Ha valaki beszed sok gyógyszert, de utána rögtön kihívja a mentőket, életben marad?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
ha bszedi és kihívja a mentőket akkor nem is akar igazán meghalni. amúgy valószinűleg igen
2010. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A "sok gyógyszer" tág fogalom, nem mindegy mit és mennyit. Egyébként a mentők kb. 10 perc alatt odaérnek és visznek gyomormosásra, általában ennyivel megúszod.
2010. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg májkárosodással, amit életed végéig nyögsz.

Meg pszichiátriai kezeléssel, mert ilyenkor automatikusan ez következik, nincs választásod, akarod vagy nem.

2010. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak mert a barátnőm azzal fenyegetőzik hogy beszedi az összes algopyrint ami otthonvan:S
2010. júl. 22. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
én anno beszedtem egy rakat gyógyszert fél doboz algopyrin sok nyugtató stb kb fél órára rá mosták a gyomrom és semmi bajom nem lett..de azóta se tudok gyógyszert a számba venni.
2010. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen gyógyszert. Van gyógyszer, amit nem lehet úgy túladagolni, hogy halálos legyen, van, ami elkerülhetetlenül halált vagy maradandó károsodást okoz túladagolva.
2010. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki beszed sok gyógyszert,de rögtön kihívja a mentőket,szinte 100%,hogy életben marad,igen.


Viszont jól írták az előttem szólók,a túlélési esély,illetve az esetleges későbbi szervi károsodás függ attól,hogy milyen gyógyszereket szed be,milyen mennyiségben,milyen kombinációban,milyen hamar veszik észre,mennyi idő alatt ér oda a mentő,mennyi idő marad a szereknek a felszívódásra,stb. Gyógyszer túladagolástól önmagában egyébként elég nehéz meghalni... (Ahhoz nagyon jó kombinációra és nagy mennyiségre,illetve hosszabb időre van szükség).Ha kis mennyiségű gyógyszert vesz be,ami csak enyhe mérgezést okozna,valószínűleg megússza egy hánytatással.Középsúlyos,vagy súlyos mérgezés esetén 100%,hogy gyomormosásra számíthat ott helyben (az pedig nem kellemes,elhiheted,nekem már volt benne részem,tudom miről beszélek...). Ha sok szer szívódik föl a szervezetében,a hatóanyagtól függően okozhat görcsöket,légzésleállást,hosszú távon vese-,agy-,illetve májkárosodást.Sokkal nagyobb az esélye arra,hogy a hátra lévő életében kórházi kezelésekre lesz szüksége a szervi károsodások miatt,mint arra,hogy meghal.Tehát nem érdemes ezzel játszadozni...

2010. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az osszes algopirint? :O Wtf? Ha azzal akar ongyilkos lenni, akkor Taigetosz pozitiv. Rakerestem, es egy ilyet talaltam, hogy 18 eves csaj ongyilkos akart lenni, es bevett 98 db 500mg-os Novalgint (ugyanaz a hatoanyag), es karosodas nelkul tulelte. Igaz, onmagaban ez mar 5-szoros halalos adag, de meg mindig tudtak rajta segiteni. [link]
2010. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában a gyógyszereket úgy tervezik, engedélyeztetik, hogy a halálos dózis messze legyen a hatásos dózistól, ezért nehéz úgy túladagolni őket, hogy valaki belehaljon. Persze nem lehetetlen, pl a paracetamol olyan, aminél nagyobb dózistól (10+ tasak) májkárosodást lehet kapni, extrém esetben elhalálozni, illetve az algopyrin + alkohol kombinációja sem tesz túl jót a májnak.
2017. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!