Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gyógyszert vegyek...

Milyen gyógyszert vegyek vérszegénységre a gyógyszertárban, amivel normálisra növelhetem az alacsony hemoglobinszintemet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt vastablettára, b12 vitaminra. Légszomjam van, sápadt vagyok és állandóan fáradt. Voltam véradáson, ott a doktornő azt mondta, hogy nem adhatok vért, mert kevés a véremben a hemoglobin. Az érdekelne, hogy ezt milyen gyógyszerek szedésével tudnám helyreállítani?
2011. okt. 31. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyanokkal amit az orvos javasol vagy felír. A vérszegénység nem ilyen egyszerű dolog. Sokminden állhat a hátterében.
2011. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy mióta hazajöttem nem rendel a háziorvosom és valószínűleg holnap sem fog, mert ünnepnap. Ez a légszomj meg egyre rosszabb.
2011. okt. 31. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nemrég kaptam Maltofert! Csak orvos írhatja fel, vény nélkül is lehet kapni vastablettát, de azok nem érnek semmit! Neked vannak még egyéb tüneteid?
2011. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A vérszegénység egy komolyabb betegség tünete is lehet. Inkább vizsgáltasd ki magad, mint mindenféle vacakkal elnyomd a tüneteket.
2011. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de azért általában vasat írnak fel.
2011. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bensdorp ***** válasza:
73%
Ha sürgős problémád van, nem kell a megszokott orvoshoz ragaszkodni, aki épp nem elérhető Fordulj máshoz!
2011. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni a laborértékeken, hogy az MCV mennyi. Aszerint sorolják be a vérszegénység típusokat, mikrociter, normociter, makrociter. Ha mikrociter, akkor vashiányos a legvalószínűbb, ez általában menstruáló nőkre jellemző, de kialakulhat belső vérzéstől, vastagbélráktól, és még ki tudja mitől, úgyhogy érdemes vizsgálódni. Ha makrociter, akkor folsav, B12 hiány a legvalószínűbb. Vashiányt vas, ferritin, TSAT, TVK, ilyesmikkel lehet diagnosztizálni, a két vitamin szintjét is be lehet méretni, ha arra utal a vérkép. Ami egyébként a kérdezőnek kellett volna az egy hematológus vagy minimum egy belgyógyász, aki kideríti, hogy mitől vérszegény, meg kihúzni egy vérkenetet és megnézni a vörösvértest morfológiát, ha az értékek indokolják. Az orvoslást szerintem is jobb orvosokra bízni. Én sem vagyok alkalmas egy diagnózis felállítására, pedig tanultam egyetemen a témát, és van fél év gyakorlatom is a laboros részében, de kell 2-3 év gyakorlat, ha a hematológiáról van szó...
2017. jún. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Összezavarodtam.


Azt hittem, hogy a vérszegénység egyenlő a vashiánnyal.


Az elmúlt hónapban voltam többször vérvételen (pajzsmirigy problémáim lettek, nagyon alacsony a TSH-m, már kapok rá gyógyszert) és tegnap az endokrinológus azt mondta, hogy vérszegény vagyok. De a vasam 26. (Normál érték 10-től 32-ig.) Soha életemben nem volt még közelítőleg sem ennyi... Általában 5 szokott lenni.


Akkor most mi van?

2022. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A verszegenyseg nem vashianyt jelent, hanem egeszseges vorosvertest hianyt. Ennek lehet oka a keves vas pl. verzes vagy alacsony vas bevitel miatt, de lehetnek mas okai is, hogy nem termelodik eleg vorosvertest vagy nincs bennuk eleg hemoglobin, vagy mas modon betegek es nem tudjak ellatni a feladatukat. Keress fel egy hematologust, o megmondja, hogy mi a teendo.
2022. júl. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Köszönöm szépen!!

2022. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!