Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a gyermeknek kell otthon...

Ha a gyermeknek kell otthon ápolnia a szülőt hol tud segítséget kérni ehhez?

Figyelt kérdés
Jelenlegi helyzetben otthonba nem veszik fel,azok köze tartozik ő is akit kórházból haza adtak de itthon ápolása nem megoldható.Hol tudnak segíteni mit tegyek ?
2020. ápr. 16. 07:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Miféle alapítványi dolgok? Tele az ország hazadobált idős betegekkel. Nincs az az alapítványmennyiség, ami őket mind el tudná látni...
2020. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
"Miért kevés? És hogy engedtétek, hogy hazaadják, ha eddig is magatehetetlen volt?" Te meg mit böfögsz olyanról amiről gőzöd sincs?!anyámat márciusban magatehetetlenül akarták hazaküldeni ,egy víznélküli és fatüzelésű kályhaval fűtött viskóba csak úgy simán kitették volna az utcára papucsban bejárati ajtó kulcs nélkül -10fokba csak ismerős révén sikerült benttartani a kórházban,aki ezt nem tudja megoldani ott hazaviszik és pár nap múlva meghal ellátatlanul...faluhelyen a háziorvos aszisztense napi egyszer rendelési idő után ránéz az emberre h meghalt e már és ennyi...
2020. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ennyi pénzünk nincs ,próbálok még keresni lehetőséget ,alapítványt vagy akkor jobb híján marad az önkormányzati segítség, igaz nekünk az kevés de semmitől jobb örülök,hogy legalább annyiban segítőkészek voltak ott.
2020. ápr. 16. 08:40
 14/26 A kérdező kommentje:
12 eddig bent tartották de most a vírus miatt löknek ki mindenkit az utcára, igen örülök hogy nincs tél,mert fűteni fát behordani stb szintén megoldhatatlan lenne. Van nyugdíja nem vesszük el tőle,de ilyen áron ápolót nemtudunk megfizetni. 230kmről utazni sem egyszerű,most is stoppal jöttem le vak szerencse alapon, hálásan köszönöm ezúton a kamionsofőrnek mert vonattal ez a kanyar több mint 10 ezer lett volna.
2020. ápr. 16. 08:43
 15/26 anonim ***** válasza:
Próbálj beszélni egy betegjogi képviselővel hátha tud mondani valamit,ha olyan rossz állapotban van és az otthon gondozása nem megoldható akkor valamit lépniük kell,legvégső esetben ki kell hívni a mentőt és ha beviszik meg kell mondani h nem tudja ellátni otthon senki...
2020. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Vannak jobb napjai, de van amikor felkelni sem bír. Ha nem mondjak neki nem is eszik egész nap,kimenni sem tud egyedül de a pelenkát nem akarja .... aztán nem ér ki és kesz a baleset. Strokeja Volt és kezdődő demencia is fennáll. Valamint nagyon gyenge.


Ezt mondtam a kórházban is ,hogy nemtudjuk megoldani de nem is törődtek vele.

2020. ápr. 16. 08:48
 17/26 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet,de sajnos nincs több ötletem...
2020. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Magunkhoz költöztetni megpróbáljuk még de annak már az említésére is ordít :( valamit negyediken lakunk négyemeletesben tehát be lenne zárva egesznapra. Napkozben ugyanúgy maga lenne csak éjszaka nem.
2020. ápr. 16. 09:02
 19/26 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen lidlipú, vagy ki a tököm, olvasd már el mit írtam! Pont ezt nem értem én is, hogy hogy tehetnek ilyet, hogy csak úgy kirakják a magatehetetlen embert a kórházból, és a családnak semmi beleszólása nincs??? Komolyan ez van törvényben, hogy a gyereknek gondoznia kell a szülőt 0-24-ben, ha nem tud ápolót fizetni? Hol van ez a törvény?
2020. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Sajnos kötelező szülőtartás van ez törvénybe is iktatták nemrégen 1-2 éve.(ez azt jelenti hogy ha valaki helyetted fizeti az ápolását pl önkormányzat stb...akkor terhelhető a vagyonodra munkabéredre )Én is akkor döbbentem le ezen amikor anyu agyvérzést kapott és semmi segítsétséget nem kaptam sehonnan a pofámba röhögtek.Ott kellett hagynom a munkám hogy tudjam gondozni .Semmit nem kaptam sehonnan mindent elutasítottak az ápolásit sem kaptam meg meg is van az elutasító határozat.Halála előtt fél évvel azt írták róla el tudja látni magát pedig akkor már rég magatehetetlen volt :(
2020. ápr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!