Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltöznétek erre az időszakr...

Elköltöznétek erre az időszakra, ha egyszerűen nem menne otthon a tanulás anyukátok miatt? Hogy mondanátok ezt meg neki úgyhogy ne bántsátok meg?

Figyelt kérdés
Szóval egyetemista vagyok és a vírus miatt haza kellett költöznöm a koliból. Online fog menni nálunk az oktatás és nagyon nehéz félévem lesz, egyébként az egyik legnehezebb szakra járok. Sosem tudtam itthon normálisan tanulni a tanítási szünetekben sem. Mióta hazajöttem anyukám mindenbe beleköt beleszól... Emellett baromira rendetlen is, ő is itthonról dolgozik és hihetetlen hogy mennyire trehány. Valahogy egyáltalán nem jövünk ki egymással. Minden van itt csak nyugalom nem. Van egy rokon, akinek most üresen áll egy lakása, mert ő külföldön van és arra gondoltam talán megengedné hogy erre az időre én odaköltözzek egyedül. Anyukámat sem szeretném megbántani, lelkiismeretfurdalásom is van emiatt az egész miatt, de biztos vagyok abban hogy ez a megoldás célravezetőbb lenne.
2020. márc. 29. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát de elvileg nehéz félév mellett hogy fogsz tudni dolgozni hogy kifizesd a rezsit meg a többi költségedet?
2020. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy teljesen jó megoldás, beszéld meg anyukáddal! Remélhetőleg megérti, hogy a tanulás miatt van szükség erre!
2020. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha engedélyt kapsz a költözésre, sajnos, döntened kell, mész, vagy maradsz. Ha mész, az édesanyád tuti megsértődik. Ha maradsz, folytatódik a lehetetlen helyzet.

Olyan ritkán van, hogy a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

2020. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
95%
Pénz ide vagy oda en is maradtam az albérletemben, mert otthon lehetetlen tanulni. Ha megteheted költözz.
2020. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem biztos, hogy megsértődik anyukád, lehet örül is majd neki.
2020. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Aki mindenbe beleköt, beleszól, annak nem fog hiányozni az ottléted.
2020. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én semmi rokonnak nem engednem, hogy az üresen álló lakásomba beköltözzön... De ha ő mégis, engem is érdekelne, miből fizetned a költségeket, miből tartanád el magad.

Amúgy meg: anyu, oda költözöm a Pisti lakásába, mert itthon nem tudok tőled tanulni.

2020. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Persze, megengedné. Anyáddal meg gondolom közölnéd hogy a pofáját nem bírod, de fizesse már még egy lakás rezsijét, meg a kajádat, mikor ki tudja mikor mondják azt neki hogy kösz, holnaptól nem tartunk igényt a munkádra.
2020. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Flagstaff ***** válasza:
72%
Talán először kérdezd meg ezt a rokont, mert ha nem engedi meg, hiába tanácsol itt bárki bármit. Ha megengedi, még mindig gondolkozhatsz.
2020. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam, de a pénzzel nem lenne gond.
2020. márc. 29. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!