Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tízen-huszonéves otthon elő...

Tízen-huszonéves otthon elő fiatalok, nektek mennyi konfliktus van a szüleitekkel így az otthon töltött hetek alatt?

Figyelt kérdés

Bátyámmal egyetemisták vagyunk, tavoktatas stb. Anya home officeban van, de lényegében nulla munkája, teljesen ráér.


A helyzet előtt én már félig nem itthon éltem, nap közben a városban voltam, minden második este jöttem csak haza, minden második este barátomnál aludtam. Most is így van, de ugye csak estékre megyek át (azaz eljon értem autóval). Így hogy ennyit vagyok összezárva anyával, kezdünk egymás agyára menni, pl anya hatalmas adag kajákat főz és én kb 2 napnál tovább nem tudom ugyanazt enni. Felajánlottam anyának, hogy főzök én is, mert már konrkezan ma van az 5. nap h krumplis tésztát eszünk, de megtiltotta, mondván hogy amíg a régi nem fogy el, ne csináljak semmi új kaját. Ma délutánra vegulis elfogyott a tészta és anyával főztünk végre valami mást, de a keresem ellenére megint hatalmas adagot csinált. Pedig meg is kérdezte, hogy a kuszkusz felét vagy az egészet csinálja, mondtam h csak a felét, erre az egészet. Megint ehetjuk napokig ezt. Ő totál raer, nincs szinte semmi dolga (pár e-mailen kívül, mert effektíve munkát nem tud végezni),nekem kevesebb az időm, de ennek ellenére szívesen beallnek neki segíteni a konyhába, ha ezen múlik az új kaja kérdés.


Igazából ez a kajas dolog csak egy a sok közül. Sok ilyen aprosagon osszekapunk, pl azon is h ő reggelizett először (más időpontban szoktunk kelni), a mosogatóban hagyta a koszos cuccokat, bátyám is majf én is reggeliztu nk, én is csak odadobtam. Eltelt fel óra és anya kijon üvöltve h már megint nincs elmosogatva (miközben az ő piszkos dolgai vannak legalul). Egyébként elmosogattam volna, ha nem is egyből, de elmosogattam volna. Vizsgaidoszakban stb mikor anya nem volt itthon és kettesben voltunk a bátyámmal, akkor is mindig minden el lett mosva, nem egyből, hanem megvartuk h tele legyen a mosogató és egyben mosogattunk el. Én így jobban szeretem. Mindig el volt mosogatva.


Meg ezeken kívül rengeteg ilyen apróság van még. Pl anya vett étcsokit, én személy szerint minden nap szoktam enni, tanulás közben pár kocka meg szerintem egeszsegugyileg sem káros. És hát eszegettem a csokit (bátyám is) és lecsesz minket, hogy miért eszünk minden nap csokit, válság van, spórolni kell.. De ha meg azt mondom, hogy én megyek át a boltba csokit venni a saját pénzemből, azt nem engedi, mert korona van. Nem tudom, egyszeruen megőrülök már.

A kedvencem, szintén csokihoz kapcsolódó sztori, ebéd előtt fél órával gondoltam, eszem egy kocka csokit, és anya elkezdett üvölteni, hogy ebéd után van csak édesség, és azonnal hagyjam békén a csokit. En meg néztem h wtf? Egy kocka cspkitol azért nem lakom jól, ráadásul az ebédig is kellett várni még. Meg én tökre megszoktam azt a hétköznapokon, hogy azt eszem és akkor, amikor én akarom (volt egy kis saját keresetem, tehát a hétköznapi kaját magamnak finanszíroztam), nyilván igyekeztem egészségesen táplálkozni, de tok jó volt a szabadság. Ez szerintem totál wtf, hogy 22 éves korombqn anya leszid csoki evesert ebéd előtt. Ha tudna, hétköznap miket és milyen sorrendben eszem, totap kiborulna. Nem az h egészségtelen vagyok, de nem a sztenderd sorrendben vannak meg az etkezeseim, és igen, ha jól esik, ebéd előtt fél órával is eszem egy falat akármit.


Barátomhoz nem tudok költözni, mert ő is otthon dolgozik, ráadásul kicsi a lakása és olyan munkát végez, ami állandó zajjal, kopacsolassal stb jár, ott tanulni nem tudnék.


Igazából csak érdekelne, hogy másoknál is vannqk-e ilyen konfliktusok, lényegében a SEMMIN? Vagy ti elvagytok békességben?


2020. márc. 31. 16:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Most nézem, sok a gépelési stb hiba, ne haragudjatok, telefonról és gyorsan írtam
2020. márc. 31. 16:23
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Mi lenne, ha otthon maradnál, és nem járkálnál át a barátodhoz? :) ki lehet bírni ezt a kis időt.

Nekem csak a szokásos kisebb konfliktusok vannak. Édesanyám is és én is teljesen elviselhető emberek vagyunk, akik képesek minimális kompromisszumra, ami egy együttéléshez kell.

2020. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#2 megtapintottad a lényeget :) nem járkálok át hozzá, ő jön értem, és hoz is haza AUTÓVAL.


én igyekeznék kompromisszumot kötni, pl 2 naponta legyen új kaja és cserébe segítek főzni... De látod, valamiért nem ér célba az akaratom így sem

2020. márc. 31. 16:37
 4/24 A kérdező kommentje:
Ami még fontos, ha már ez a párkapcsolati téma ki lett emelve: anyának is van pasija és anya is ugyanúgy atjar hozzá heti 2x. Ugyanúgy autóval.
2020. márc. 31. 16:39
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Lehet gáz, de azon néha én is kiakadok, ha a férjem pont ebéd előtt tol be valami édességet😁 Gondolom a kiskori beidegződések jönnek ilyenkor elő. Anyukám mindig attól tartott, h.majd nem eszek emiatt az ebédből.

A te problémádra szerintem a nyílt kommunikáció lenne a megoldás. Őszintén elmondani anyukádnak a dolgokat pl.a kajával kapcsolatban.Abban mondjuk igaza van, h. nem árt spórolni, ezért érdemes több napra főzni. De nyilván itt is az aranyközéputat kell megtalálni. Ha a nyílt kommunikáció nem jön be, akkor jöhet a konfliktus elkerülése, az idegeid megóvásáért: reggeli után mosogass el, ne egyél csokit kaja előtt stb..Tudom ez meghunyászkodás kicsit, de inkább ez, mint az állandó veszekedés szerintem

2020. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mert anyád is ugyanolyan felelőtlen, mint te. Kit érdekel a kocsi? Az a probléma, hogy folyamatos a tali.
2020. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5, köszönöm az építő jellegű hozzászólást :)


6, nocomment.

2020. márc. 31. 16:54
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon gyerekes vagy, ne erőltesd a felnőtt viselkedést, csak szarul jössz ki belőle! ;)
2020. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Sürgősen szerezzetek be anyátoknak:


1. Mosogatógépet

2. Dildót

2020. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%
Minden nap van. Elviselhetetlen. Mint a legrosszabb lakótárs a világon. Semmiben sem egyeztek, és még parancsolgat is neked, szid, átkoz, és te nem tehetsz semmit. :D Ez jut nekem minden nap, de elviselem, mert így kevesebbet költök, és hamarabb költözhetek. A tiéd még sehol sincs ehezz képest. :D
2020. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!