Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtétek alatt is használnak...

Műtétek alatt is használnak lélegeztetőgépet?

Figyelt kérdés
Altatásos műtétnél is szükség van a gépre?
2020. ápr. 18. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2020. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan emiatt állították le a nem sürgős, életmentő műtéteket, hogy minél több lélegeztető gépet tudjanak felszabadítani.
2020. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tehát ha altatásban van a beteg, akkor nem képes önállóan lélegezni? Jó, hogy tudom már, anno nekem is kellett akkor a műtétem alatt a lélegeztetőgép. :)

2020. ápr. 18. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Altatás alatt direkt leálítják az önálló légzést, mert úgy biztonságosabb, ezért szükséges lélegeztetögép használata.
2020. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A légzést nem állítják le direkt, ez így hülyeség.......a légzésfunkció ideiglenes kiesése a mélyaltatás velejárója. A teljes altatás gyakorlatilag kómához hasonló állapot, az agy annak megfelelően viselkedik, hiszen blokkolva van az érzékelés. Ezért kell lélegeztetni műtét alatt.
2020. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van többféle altatás, nem mindenhol esik ki a légzés. Viszont ez a fajta mélyaltatás, ez azzal jár... és komoly monitorozással.


Tehát sajna hiába fejlesztenek deszka lélegeztetőket, az önmagában sokat nem ér. Kell mellé egy komplett műszertár és intenzív ágy + felügyelet. Forgatni is kell a beteget időnként... és sok "harctéri" tapasztalat időközben alakul ki. Pl olaszoknál eleinte más volt a protokoll, aztán fokozatosan alakult ki mi válhat be.


Sok múlik most az orvosok és ápolók kitartásán is.

2020. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Élet mentő műtétek nincsenek leállítva .A műtőkből 1 lélegeztetőt sem vittek ki,Bármikor szűkség lehet rá ott is .Műtétnél folyamatosan szívod be az altató gáz,és az oxigént

Ezért van az altató orvos .

2020. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is. Mindenkinek jó egészséget kívánok! :)
2020. ápr. 18. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

"Élet mentő műtétek nincsenek leállítva .A műtőkből 1 lélegeztetőt sem vittek ki"

Nem azt mondtam, hogy életmentő műtétek vannak leállítva, hanem hogy a nem sürgős, nem életmentő műtétek vannak leállítva. Tehát amivel még egy pár hónapig elvan a beteg, azokat műtéteket mind lefújták bizony és ezzel az volt a cél, hogy ha hirtelen sok ember kerül lélegeztető gépre, akkor ezek a gépek műtétek által ne legyen foglaltak, hanem fel lehessen használni koronavírusos beteg lélegeztetésére. Nézz utána nyugodtan. Természetesen a sürgős, életmentő műtétekhez továbbra is biztosítják a lélegeztető gépeket, de ezekből a műtétekből nyilván jóval kevesebb van, így a többi gépet bizony átcsoportosítják szükség esetén.

2020. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy én a kérdésre próbálok válaszolni, de lélegeztetésre csak a mélyaltatásos mütéteknél van szükség, ott is inkább az ellazult izmok (a rekeszizom is az) miatt. Felszínes altatásnál nincs szükség lélegeztetésre.
2020. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!