Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nálunk a hálapénzt inkább az...

Nálunk a hálapénzt inkább az orvosok várják el, vagy inkább a betegek ragaszkodnak hozzá?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha választani kell, akkor inkább az utóbbi.

Tapasztalataim szerint a fiatal(abb) orvosok, még a kedvességből/hálából adott ajándékokat sem szívesen fogadják el, pénzt meg egyáltalán nem.

2020. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van/volt olyan orvos is aki elvállalta, de nyílván sok ember szívesen is adott pár ezer forintot, hogy figyeljenek kicsit jobban a szerettükre vagy bármi hasonló. Nem véletlen alakult ki ez a név se szerintem, hogy "hálapénz".

Az orvosok, ápolók és egyéb egészségügyi dolgozók azért elég alulfizetettek. Ezért is adtak esetleg nekik szívesen, mert nem csak ilyenkor hősök sok ember szemében, hanem az év minden napján.

De persze mint sok más munkakörnél nem emelik a fizetéseket, de a parlamenti képviselők fizetése bizonyos időközönként duplájára nő, pedig sokkal kevesebbet tesznek az emberekért, mint egy tanár, orvos, gyógyszerész vagy egy szimpla takarító.

2020. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem a betegek szoktatták rá az orvosokat, ha senki nem adna nem is várnák el.
2020. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, én úgy tudom komancs maradvány még a 40-es évek végétől, azóta a vendégünk.

Ha esetleg nem jól fogalmaztam, nem azt értettem alatta, hogy a doki elfogadja (ha adják, hát adják), hanem amikor megköveteli.

Szerintem többségében még mindig a betegek adják, ha kell, ha nem.

2020. ápr. 19. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Betegek. Ettől függetlenül én ismerek olyan főorvost, aki elvárja, többször is ment hozzá családtag, és nála ez a belépőpénz, ezzel biztosítottuk, hogy a családtagot felveszik, mint beteget, és nem rakják ki idő előtt a kórházból. Többször is járt az osztályon, minden efyes alkalommal fizetni kellett.
2020. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az idősebb dokik várják el,mert hozzá szoktak .

A házi orvosok meg talán túl is vannak fizetve már.

Az utolsó években nagy állami támogatásokat vettek .

Most is fél millió van nekik is beigérve,kérdezem miért .

Nincs is rendelés,csak telefonon lehet elérni őket,ha el lehet.Mitől fertőződhetnének meg ? Miért nincs minden rendelőnek e-mail címe ??.Órákba telik mire telefonon ellehet intézni a gyógyszer fel irást.

2020. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan orvosi réteg, aki elvárja.

A fiatalok között tényleg nem találkoztam még ilyennel, de azt sem mondanám, hogy az idősek közt általános lenne, sőt! Az idős orvosok szerintem végletesek: vagy elvárja, vagy egyáltalán nem fogadja el!

A beteg egy része pedig félelemből, előre adja.

Ami engem illet, előre nem adok soha semmit. HA tényleg HÁLÁS vagyok, orvosnak ajándékot, konkrét ápolónak pénzt adok UTÓLAG, de szerencsére ritkán kerülünk ilyen helyzetbe.

2020. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szocializmusban végzett orvosok jó része elvárja, hiszen maga a hálapénz is a szocializmus hagyatéka. A fiatal orvosok döntő többsége megalázónak, kellemetlennek tartja, de a betegek közül azok, akik ugyebár a Kádár korszakban szocializálódtak, dugdossák az ember zsebébe a borítékot. Úgyhogy úgy fogalmaznék, hogy korosztályra jellemző dolog. Elég szomoró, hogy 30 évvel az állítólagos rendszerváltás után még egyáltalán előfordulhat ilyesmi, de tudjuk, hogy nem csak előfordul, hanem konkrétan bevett szokás.
2020. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eü dolgozó vagyok. Én is elismerem hogy vannak akik elvarjak hogy a beteg adjon nekik. De szerencsére nem ez a döntő többség. Én is utálom mikor nyomják a zsebembe. De bár kellemetlenül érzem magam azt mégis jobban toleralom ha utólag ad valaki mert akkor azt gondolom tényleg hálás és elégedett volt velem. De ha még éppen csak köszöntem valakinek és már dugdossa a borítékot az nagyon duhito és felháborító. Mert akkor tudom hogy azt hiszi megvesztegethet és nem hagyja hogy visszautasitsam, cserébe elvarja a különleges bánásmódot függetlenül attól hogy ő mondjuk milyen tapló. Nem szeretek a lekotelezettje lenni senkinek. Számomra minden beteg egyenlő és a bánásmód nem attól függ mikor és mennyit ad hanem hogy ő mennyire adja meg a tiszteletet. Tehát nálam a boritekosok pont az ellenkezőjét érik el. Válaszolva a kérdésre szerintem is a betegek szoktattak erre rá az orvosokat mert ha soha senki nem adott volna akkor ez nem is létezne.
2020. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!