Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy fizetem a...

Normális, hogy fizetem a TB-t, de nem làtnak el az orvosok a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdődött a koronavírus járvány, nem lehet elmenni TB alapú rendelésre. Nekem nincs munkahelyem, ezért magam után fizetem az egészségbiztosítást. Szűkös pénzből, pont ezért is esik olyan rosszul.

Nagyon ritkán vagyok beteg. Pont most mikor a járvány volt iszonyatos fájdalmaim voltak, 2 hónap után még ma is érzem. Nem tudtam elmenni orvoshoz, ügyeletre se engedtek be mert köhögtem. Érettségi vizsgára alig tudtam készülni annyira beteg voltam heteken keresztül, ezért az eredményem se lett jó! Gyógyszert se kaptam, csak ilyen vény nélkülit szedtem amit gyógyszertáros adott, de nem segített. A köhögés illetve szúró mellkasfájdalom ma is tart, érzem, hogy baj van, de még a tüdőmet se nézi meg senki.

Fogászatra szerettem volna menni ma, mert kiesett a tömés a fogamból. Felhívtam, de nem rendel csak a sürgős eseteket fogadják és a kerületi lakosokat. A saját kerületemben pedig zárva van még mindig. Nőgyógyászat éves rákszűrés is most lenne esedékes, illetve labor vizsgálatra is el kellett volna mennem.


De jelenleg az ellátás szünetel, csak a sürgősségi működik, illetve a magán rendelések!

Akkor minek fizetem a TB-t ha nem tudok elmenni orvoshoz?

Komolyan kiakadtam.



2020. máj. 25. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel most mindenki így van. Üdv a valóságban...
2020. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Veszélyhelyzetet hirdettek az országban a vírus miatt, ami annyit tesz, hogy jelenleg csak a súlyos betegségben szenvedőket látják el. Mivel az emberek töbsége apróságokért is képes orvoshoz szaladgálni (ahol könnyen átadhatja a fertőzést, ha elkapta valahol), így evidens volt, hogy valamikor szüneteltetni kezdik az ellátást. Nyilván az más kérdés, hogy mennyi ember kapta el a vírust, megérte-e így visszatekintve kiűríteni annyi kórházi ágyat, de azt előre sosem lehet tudni, hogy milyen állapotok fognak bekövetkezni. Azt hiszem, mától újraindul a fogorvosi rendelés, meg gondolom, a magánrendelések is elindulnak.

Sajnos ez a járványhelyzet senkinek sem könnyű, és remélem, hogy jobban leszel és hamar eljutsz orvoshoz is! Kitartást!

2020. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagyunk ezzel most így egy páran. Bosszantó, de tehetetlenek vagyunk.
2020. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Aztán miért csak a sürgős betegeket? Amennyit zárva voltak a szakrendelések - vagyis 0 órát dolgoztak - az lenne a minimum, hogy most 2x annyi ideig legyenek nyitva. A többi vírusnak és gyulladásnak ugyanis elfelejtettek szólni, hogy 2 hónapig nyugodjanak el.

A hülyeségekért orvoshoz futkosókat meg a vizitdíjjal lehetett leszoktatni erről, sajnos 2 hónap után az ostoba nép leszavazta.

2020. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyelet van egyébként a vírustól függetlenül. Csak nyilván nem fognak vállon veregetni, szép szavakkal illetni és fogat fehéríteni a fogorvosi ügyeleten, hanem ha fáj a fogad, felajánlják a foghúzást. El lehet dönteni, hogy ér-e ez ennyit neked, vagy még pár napig beveszel egy fájdalomcsillapítót és megvárod a rendes szakrendelést. Ha nem csak sürgős esetek lennének, akkor nem lenne értelme az ügyeleteknek (sem veszélyhelyzetben, sem azon kívül). Akkor az emberek maguktól dönthetnék el, hogy a kórházba vagy az ügyeletre menjenek, és mindenhol sokat kellene várni.

Vizitdíj? Nem elég a TB, amit mindenkinke fizetnie kell? Jó, hogy a bevásárlókocsiért nem kell vissza nem térítendő bérleti díjat fizetni...

2020. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó a tb, mert az nem arányos az orvoshoz járással.
2020. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!