Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek (58 éves) "össze...

Ha valakinek (58 éves) "össze vissza ver a szíve", akkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult, hogy ezt mondta, hogy "össze vissza ver a szívem!" és ő nem szokott ezzel viccelni. Mit kell tenni ilyenkor? Mi a bevált módszer? (Mondjuk az orvoshoz forduláson kívül) van valakinek tapasztalata, hasznos tanácsa?

2020. máj. 27. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Házi, majd kardiológia.
2020. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

életmódváltás például

mert azért 58 év azért manapság nem számít agg kornak

2020. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azota mult ez el,amiota egyaltalan nem eszem paradicsomot! Idojozben olvastam,h szivritmuszavart okoz.
2020. máj. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy összevissza? Lassan, gyorsan, kihagy, beremeg, hullámzóan, milyen gyakran, és mennyi ideig áll fenn a tünet?

Szed valami gyógyszert? Egyéb panasz miközben tünetek zajlanak?

Tudnunk kell ezekre a választ hogy érdemben válaszoljunk.

2020. máj. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4# ezek nagyon jó kérdések! 🙂

Jogos!

Az össze-vissza azt jelenti ez esetben, hogy szabálytalanul ver. Egyszer lassan, egyszer gyorsan, (egymást követő ciklusokban) de ezt érzi is, szóval nagyon lüktet neki ez az érzés! Hát mostanában eléggé sűrün, így kb 2 naponta volt most ilyen érzése (az édesapámnak) a háta fájt, ez mondjuk ritkán jelentkezik, de előfordul..


Azt hiszem szed valami gyógyszert, de nem tudom pontosan mit, ezt majd még megkérdezem tőle, de azt már az orvosok írták fel neki, az tuti.


Amúgy szokott olykor alkoholt is inni (heti 2x este), meg sok húslevest, és sóletet, meg rántott sajtot eszik (ez nem tudom, hogy számíthat-e ez esetben)

2020. máj. 28. 03:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben még ma elvinném apukát a háziorvoshoz a tünetei alapján. És akkor rögtön többet tudtok meg, mert ezek nem túl jó tüneteknek, a háziorvos biztosat tud mondani, esetleg csinál egy ekg vizsgálatot, majd eldöntik a további tennivalókat.

4.voltam

2020. máj. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!