Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van lehetőség háziorvost váltani?

Van lehetőség háziorvost váltani?

Figyelt kérdés

Van lehetőség arra, hogy különösebb ok nélkül a jelenlegi (körzeti) háziorvostól átmehessek egy, akár a város másik végén lévőhöz?

Ha igen, milyen feltételeknek kell megfelelni?



2020. jún. 5. 21:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a "Körzetek, utcák, lakótelepek" nem orvoshoz vannak beírva, hanem RENDELŐRE"INTÉZETRE", egy rendelőben több háziorvos tevékenykedik. Azok közül szabadon választhatsz, hogy kihez szeretnél menni.... ;)
2020. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
A rendelőintézetes dolog, az olyan rendelésekre vonatkozik, mint pl kardiológia szakrendelés. A háziorvosoknak nincs rendelő intézete, rendelőnk van. Az utcák pedig praxishoz tartoznak egy praxis pedig egy orvos tulajdona, de ezek annyira alap dolgok, hogy nem értem miért kell magyarázni.
2020. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

"Az utcák pedig praxishoz tartoznak egy praxis pedig egy orvos tulajdona, de ezek annyira alap dolgok, hogy nem értem miért kell magyarázni."


Aha. Akkor miért van több városban ugyanaz az utca 4 különböző orvoshoz rendelve? ;)

2020. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%
És ha kicsit értelmesebb lennél magadtól is rájönnél, hogy azért kerül egy utca 4 orvoshoz, mert mondjuk a szerencsétlen utca 3 km hosszú, és 0-72 számig a Kovács doktoré, 72 házszámtól meg a Radnai doktoré.
2020. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a tinilány témát nem tudom honnan hallucináltad ide, talán nem magadból kellene kiindulni.


De egyébként a matek egyszerű. Egy 1500 fős körzetben lényegesen ninőségibb munkát lehet végezni, mint egy 2500-as körzetben, szimplán azért, mert több idő jut egy betegre, ráadásul valóban pénzben sem hoz sokkal kevesebbet az 1500 fős. És igen én szeretek normális bérért, normális mennyiségű munkát, magas színvonalon végezni. Ebbe nem fér bele, hogy körzeten kívülről boldog boldogtalant befogadok. És igen ez egy anonim netes fórum itt lehet őszintén beszélni, én nem fogadok el hálapénzt, de ennek az az ára, hogy nem robogok ki minden baromságért a beteghez csak ha indokolt és az, aki rendelési idő után esik be bizony mehet az ügyeletre.


Ezt a nagy a semmiért szívjóságból beteggyógyító orvos eszményt pedig felejtsétek el. Ez éppen olyan szakma mint bármi más és a mai orvos generáció nem lesz mártír értetek. Eleget tanultunk az öregek hibáiból.

2020. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, választ kaptam a kérdésemre.
2020. jún. 6. 16:26
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt a nagy a semmiért szívjóságból beteggyógyító orvos eszményt pedig felejtsétek el. Ez éppen olyan szakma mint bármi más és a mai orvos generáció nem lesz mártír értetek. Eleget tanultunk az öregek hibáiból."


Hál istennek az orvosok többsége nem ilyen, mint Te. De nem vitted sokra, hogy csak háziorvos lettél. Beutalókat, recepteket írni. ;). Szerencse nem rajtad múlik az emberek élete...mert az gáz hogy valakit hagynál meghalni mert alkoholista. (Ugye tudod hogy az alkoholizmus is betegség? )

2020. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,(aki egyben) mindenbe belekötő!

Örülnék ha sikerülni befejezned, mert már k*rva idegesítő hogy osztod ez észt, de egy érdemleges válaszod se volt eddig.

Én nem tudom hol élsz, de bizony a szomorú valóság az, hogy tényleg nem mártírkodnak az orvosok.

Tegyük fel, hogy mész az utcán, meglátsz egy vérző embert, de semmi felszerelés nincs nálad, még egy gumikesztyű se... Hozzá nyúlnál, akkor ha tudnád, hogy bármilyen betegsége lehet? Ha olyan szerencsétlen a segíteni akaró emberke, hogy bizony a betege egy komolyabb betegséggel küzd pl hepatitis-C, akkor a vérével érintkezve már akár el is kaphatta. Valszeg se te, se az orvos nem fog kockáztatni, hiába van meg a szaktudása ellenben veled. Minek kéne az hogy még egyel több fertőzött legyen?

Természetesen nem azt mondtam (mielőtt belém is belémkötsz), hogy semmit se fog tenni. Nyílván értesíti a mentőket, és megpróbálja ellátni, de úgy, hogy a saját egészségét ne kockáztassa. Ezzel hátha sikerült rávilágítanom sötét elmédet arra, hogy igen, megpróbál megmenteni, de nem mindenáron...

2020. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"Tegyük fel, hogy mész az utcán, meglátsz egy [...]"


Igen. Miközben értesítem a mentőket és ha kell ellátom, újraélesztem és elállítom a vérzést, gondolkodás nélkül. Mindenkinek ez a kötelessége főleg aki elsősegélyt tanult. Előttem volt már baleset főúton, ahol senki más nem állt meg csak én. Mentők értesítése azonnal, és a sebesültek ellátása...Úgy látszik nem mindenki ebben a gondolatban él.

2020. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a HÁZIORVOS a saját egészségét kockáztatja azzal, hogy egy alkoholistának beutalót ír mondjuk a neurológiára? Vagy megnézi a torkát és felír egy antibiotikumot? Hát oké.
2020. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!