Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mindenkivel ilyenek vagy csak...

Mindenkivel ilyenek vagy csak engem tisztelnek meg?

Figyelt kérdés
Bármi bajom legyen és szeretnék elmenni sztk alapon orvoshoz egyszerűen én nem tudom miért, de olyan rohadt bunkó minden ember, aki felveszi a telefont, hogy már a nem létező tököm tele van vele. Ilyenek miatt most már tényleg elfogok inkább menni magánrendelésre, mert az embernek az életkedvét is elveszik ezek az emberek. Pl. felhívtam a nőgyógyászatot, udvariasan bemutatkoztam mondtam, hogy időpontot szeretnék kérni és a telefon másik végén olyan bunkón és búval baszottan beszélt a nő, hogy ki voltam akadva. Kb én éreztem azt, hogy valami óriási dolgot kérek, pedig csak egy kicseszett sztk-s rendelést szeretnék, mert bajom van. Teljesen mindegy, hogy milyen terület, mindenhol találkoztam már ilyennel. Sőt a legtöbbször csak ilyen beszélgetéseket sikerül folytatnom és utána olyan rosszul érzem magam. Feleslegesen vagyok kedves, mert úgy beszélnek velem, mint egy darab szarral. Elárulná valaki, miért kell ezt? Mások is tapasztalták már ezt? Tudom, hogy a magánrendelők se kedvelnek jobban, de legalább a pénz miatt magukra erőltetnek egy normális bánásmódot, ami jól esik, ha már egyszer én kedves voltam.

2020. jún. 12. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Vegyes a tapasztalatom.
2020. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok, erről az a véleményem, hogy le kell sz.rni. Az a probléma, hogy a magyar állami egészségügy alapból iszonyatosan túlterhelt, a dolgozók alulfizetettek és frusztráltak, ezen kívül kegyetlenül sok az agresszív türelmetlen beteg. Most képzeld el, a telefont felvevő egyébként nem agyonképzett, 50 körüli, klimaxoló asszisztens felveszi a telefont, te vagy aznap, a hatvanadik és az előtted levő három betegből kettő ordított vele, elég kicsi az esély rá, hogy kedves lesz sajnos.

Ami az állami és a magán ellátás között az óriási különbség az az idő, és a mentalitás. Magánban az ellátás színvonala általában teljesen olyan, mint az államiban, mert ugyanazon emberek dolgoznak benne. Akihez te délután magánba mész, az általában délelőtt az államiban dolgozik. ami más az az, hogy magánban egyrészt gyorsabban kapsz időpontot, másrészt az orvos időt tud szánni rád, sajnos állami rendelésen pörgetni kell a betegeket, mert nagyon sokan vannak és mi kevesen vagyunk rájuk. Államiban egy betegre van kb. 10 perc magánban 30. Ennek az lesz a következménye, hogy a kommunikációra kevés idő marad, mert inkább normálisan megvizsgáljuk a beteget. Sajnos ebből fog az következni, hogy nem marad elég idő, megválaszolni a beteg kérdéseit, eloszlatni a kételyeit, a félelmeit, oktatni a beteget pl. az egészséges életmódra. egy magánrendelésen, te elsősorban a kommunikációt fizeted meg.

2020. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!