Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség, személyiségza...

Milyen betegség, személyiségzavar lehet az oka, hogy mindenkivel kihívóan viselkedek, pedig nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Elvileg bipoláris zavarom van, a kettes típus, skizofrénia tüneteivel, csak zavar, hogy az emberek így félreértenek. Gyakran mondok kétértelmű dolgokat, amikre később rájövök, hogy kétértelmű, de akkor még nem...Annyira zavar. Szedem az olanzapine-t, meg a neurotop-ot mellé. Meg gyakran megbámulok embereket, amitől frászt kapnak, meg igazgatom zavaromban a hajamat stb..

2017. nov. 16. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Ez parasztosan a feltűnési viszketegség.
2017. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Szia! A bipoláris zavar mániás epizódjának tünete az, hogy kihívóan viselkedsz.
2017. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem, hogy miért kérdezed, ha tudod.

Mindenesetre én is a bipoláris zavarra tippeltem, mielőtt elolvastam volna a leírást.


22/N

2017. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

A hisztrionikus személyiségzavarnál van egy olyan ismérv, hogy a szexuálisan csábító, kacér viselkedés központi tulajdonság, ami sokszor nem adekvát módon jelentkezik.

Ez csak egy tipp, nézz utána, hogy egészében mennyire jellemez.

2017. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó- sajnos ez rám nagyon is igaz. ugyanakkor hallucinálok is. meg téveseszméim is vannak. A hisztrionikust hogyan gyógyszerezik?
2017. nov. 19. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A kezelést illetően gyógyszerezést nem találtam.

„A terápia lehet kognitív vagy pszichodinamikus, a lényeg mindenképpen az, hogy a terapeuta szembesítse a klienset túlzott függőségével, illetve hogy megtalálják azokat a saját, belső forrásaikat, amelyekbe kapaszkodhatnak - a külvilág helyett.”


A fenti idézet innen való:

[link]

----------------

„Az auditív hallucinációk nagy számban fordulnak elő a skizofrénián kívül több pszichiátriai zavarban. Előfordulnak bipoláris zavarban (10-25%), major depresszióban (6%), PTSD-ben (40-50%) és bor¬derline személyiségzavarban (25-50%). A skizofrén betegeknél tapasztalható hallucinációkhoz képest az egyéb pszichiátriai zavarokban szenvedő egyéneknél a hallucinációk kevésbé súlyosak. Kevésbé gyakoriak és intruzívak és kevesebb funkcionális interferenciát okoznak.”


Erről részletesen itt olvashatsz:


[link]

----------------

A hallucináció miatt lehetsz kevert borderline-hisztrionikus személyiség is:


„E betegek viselkedése állhatatlan, szeszélyes, labilis, megjátszott és felületes. A borderline keveredés miatt nem tudják jól kezelni azokat az eszközöket, amelyekkel folyamatos támogatást és bátorítást lehet biztosítani. Szélsőségesen állhatatlan és könnyelmű viselkedésük miatt bizony sokszor hosszú ideig nélkülözni kénytelenek a biztos és állandó szeretetet. Ilyenkor mohó és kacér viselkedésüket megerősítve dramatikusan magakelletőek és éretlenek lesznek. Túlhajtott aktivitás, csábíthatóság, frenetikus ”vidámság", kielégíthetetlen eseményvágy hajtja őket. Irracionális és felszínes eufóriájuk miatt józanságuk nyomai is elszállnak. Ha aztán vitathatatlan kudarcokkal, elutasítással találkoznak, és már nem bízhatnak hódító erejükben (mert fiatalságuk, bájuk stb. odalett), keserű kiábrándultság vesz rajtuk erőt, a jövőt értelmetlennek látják, és rettegnek az egyedülléttől. Elkomorodásuk agitációba válthat, ingerültség és öndestruktív impulzusok jelentkeznek. Kétely kételyt szül, aggodalom aggodalmat, és ami korábban érdekes és izgalmas volt, az most értéktelen, üres és elérhetetlen lesz.”


Ezeket ne vedd készpénznek, igazából a pszichiáterednek kellene eldöntenie, hogy mi jöhet még szóba.

2017. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, sokat segítettél.
2017. nov. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!