Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés, mell ultrahang...

Tüdőszűrés, mell ultrahang mellbimbó piercinggel?

Figyelt kérdés
2 hete csináltattam meg mindkét mellbimbómba a piercinget. Szeptemberben lesz esedékes a tüdőszűrő és a mammográfiás vizsgálat. Ha addig kicserélem a titán ékszert bioplastra nem fogja zavarni a gépeket vagy a doktornőket?

2020. jún. 19. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Ki kell venni a vizsgálat alatt.
Jó lesz a bioplast.
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem, de ezt alapvetően tőlük kellene megkérdezni
2020. jún. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A radiográfus ha észreveszi, valószínűleg ki akarja majd vetetni, én is ezt tenném, mint leendő radiográfus. Mikor nekem csináltak tüdőszűrést, nem vették észre, mert bőrszínű műanyag volt benne, és utólag nem problémáztak a dolgon, ugyanúgy kiértékelték a leletet. Viszont a bioplast is látszik a képeken, úgyhogy van rá esély, hogy bezavarhat. Nekem munka miatt kellett tüdőszűrni, amúgy 20 éves egészséges nemdohányzó voltam, szóval nem érdekelt különösebben az eredmény, de ha te konkluziv kivizsgálást szeretnél, akkor a te érdeked is, hogy kivedd. Tudom elég necces lesz, mert addigra még nem lesz begyógyulva, de a vizsgálat ideje alatt valószínűleg nem húzódik össze annyira a seb, hogy ne tudd utána visszatenni. A helyedben vinnék magammal octeniseptet és kézfertőtlenítőt, hogy sterilen vissza tudd tenni az ékszert, ha kivetetik.
2020. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is munkához kell a tüdőszűrés.
2020. jún. 20. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell venni. A röntgen képbe bezavarhat.
2020. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mindenképpen ki kell venni. Akkor nem vetetjük ki, ha valamiért nem tudja kivenni, vagy nagyon tiltakozik az illető, de akkor sajnos a tüdőben adhat árnyékot és felelősséget nem vállalunk érte, ráadásul nem is tartom praktikusnak, mert ha ott látszik valami és nem tudják egyértelműen, hogy annak az árnyéka, akkor újat kell csinálni és felesleges sugárterhelés.
2020. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
10 perce voltam tüdőszűrésen, előre szóltam, hogy mindkettőben van titán pc. Nagyon jófejek voltak, mondták, hogy semmi baj, maradhat, nincs kockázat, nem kell kivennem. Sőt, a munkahely csak az írásos letetet kapja meg, a képet nem.
2020. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!