Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a helyes eljárás egy...

Ez a helyes eljárás egy szögbelépés után?

Figyelt kérdés

Tegnap beleléptem cipőn keresztül egy szegbe, Kb. 3 mm-t sértette fel a talpamat. Picit piros körülötte és a bőröm felső rétege kifehéredett a szúrásnál, nem gennyes.

Felhívtam a sebészt, hogy mi a teendő? Azt mondta, hogy fel kell vágni a sebet és egy gumicsövet belerakni és most menjek rögtön, és várjak a soromra. 4-ig van rendelés, de csak fél 4-re érnék oda munkahelyről. Aztán lecsapta a telefont, hogy ő nem akar miattam túlórázni. A tetanuszt nem is említette.


2020. aug. 10. 14:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olyan szinten felidegesített.... El se hiszem, hogy ilyen van.
2020. aug. 10. 14:12
 2/17 anonim ***** válasza:
3 mm mély a seb, vagy 3 mm széles? Előbbi esetben szerintem nem szükséges a sebészetre menni. A tetanusz attól függ, van-e most érvényes oltásod, de ahhoz elég a háziorvost felkeresned. Egy 3 mm-es seb valószínűleg még nem elég mély ahhoz, hogy az anaerob tetanuszbaci elszaporodjon benne.
2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
3 mm mély lehet kb.
2020. aug. 10. 14:14
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem is értem, miért akarta felvágni, meg milyen csövet akart belerakni.
2020. aug. 10. 14:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Én tavaly szintén beleléptem a szögbe ami a lábfejemen át is ment. Szöggel a lábamban mentem az orvoshoz. A doki adott érzéstelenítést, majd szépen kivette a szöget. Fertőtlenítette, majd kaptam tetanuszoltást. Semmi gumicsövet nem használt.
2020. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem ezt a hozzáállást. Nagyobb sebet akar rajtam ejteni, mint ami most van.
2020. aug. 10. 14:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt valaki valamit félreértett. Vagy a sebész hallotta rosszul amit mondtál, vagy te azt, amit ő mondott. Mást nem tudok elképzelni:/
2020. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál voltál egyébként?
2020. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol, akkor 1 órával előbb kérd meg engedjenek haza és érj oda 3-ig. Feltétlen menj el, mert a szúrt seb veszélyes.
2020. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Apukámnak egy injekció után lett egy göb, akkor neki csövet tettek bele, hogy levezessék e gennyet, sebváladékot.
2020. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!