Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a helyes eljárás egy...

Ez a helyes eljárás egy szögbelépés után?

Figyelt kérdés

Tegnap beleléptem cipőn keresztül egy szegbe, Kb. 3 mm-t sértette fel a talpamat. Picit piros körülötte és a bőröm felső rétege kifehéredett a szúrásnál, nem gennyes.

Felhívtam a sebészt, hogy mi a teendő? Azt mondta, hogy fel kell vágni a sebet és egy gumicsövet belerakni és most menjek rögtön, és várjak a soromra. 4-ig van rendelés, de csak fél 4-re érnék oda munkahelyről. Aztán lecsapta a telefont, hogy ő nem akar miattam túlórázni. A tetanuszt nem is említette.


2020. aug. 10. 14:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De itt nincs genny, meg váladék. Gyerekkoromban rozsdás szögbe léptem bele mezítláb, semmi bajom nem lett, de neten mindenki az írja, hogy ilyenkor azonnal orvoshoz kell menni. Ha holnapig vagy szerdáig várok, hátha javul, az még oké? Akkor más orvos lesz.
2020. aug. 10. 14:40
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy tetanusz nem ártana. A többit én sem tudtam értelmezni. Nem hinném hogy felvágnák meg csövet tennének bele. Lehet rossz napja volt az orvosnak.
2020. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ba$zódjon meg a rossz napjával. Nem én tehetek róla.

72 órán belül kell elvileg beadni az oltást. Az szerdáig belefér.

2020. aug. 10. 14:54
 14/17 anonim ***** válasza:
Máshol nem tudjál beadni? Megértelek. :(
2020. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A sérülés után 48 órán belül kell beadni az oltást, ha be kell. Ez minden esetben egyéni döntés attól függően, hogy mikor kaptál utoljára tetanusz elleni védőoltást, milyen a seb, mennyire szennyezett.
2020. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én sürgősségire mennék mielőbb, ez nem játék. Vérmérgezés meg halálos, ha nem kap időben ellátást az ember. És ez nem olyan, hogy majd.. Mielőbb orvos, az egészség a tét.
2020. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Végül eltelt pár nap. Nem adattam be semmit, már nem is érzem az egészet. A talpbőrömet sértette fel a szög.
2020. aug. 13. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!