Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT vizsgálattal kimutatható a...

CT vizsgálattal kimutatható a vékonybél daganat?

Figyelt kérdés
vagy tükrözés szükséges hozzá?
2010. aug. 5. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Huuu,most voltam vékonybél CT-n,azt hiszem igen,kontrasztos anyaggal.De ami biztos az a tükrözés.Ha el is mész CT-re kérni fogják a tükrözést is.Ne félj,a tükrözést már lehet kérni altatásban is,én úgy csináltattam:-).
2010. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
1 válaszoló de mázlista vagy :( engem nem altattak,életem elsö tükrözésére mentm 19 évesen:S hát nemvolt vmikellemes,igaz bódító injekciot kaptam,de azért igy is voltak fájdalmaim,igaz nekem vastagbél tükrözésem volt.. sajnos megis találták a problémát.
2010. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de elég sok csacskaság elhangzott itt.

A CT vizsgálat nem alkalmas a vékonybél daganat kimutatására, ha már ott is látszik, elég nagy lehet a baj.


A "tükrözés", vagyis az endoszkópos vizsgálat sem igazán alkalmas a vékonybelek vizsgálatára, legfeljebb csak a legeleje, mert csak a patkóbélig lehet lejutni a szájüreg felől. A vastagbél felől megközelítve csak nagyon jó esetben, igen kedvező anatómiai viszonyok esetén lehet eljutni az utolsó vékonybélkacsig, ám a többi szakasz ekkor is ábrázolhatatlan marad.


A vizsgálóeljárások közül leginkább a vékonybél passzázs kettős kontrasztanyagos röntgen vizsgálata (szelektív enterográfia) adja a leghasználhatóbb diagnosztikai értékű információt. Igaz, hogy ez némi sugárterheléssel jár, de klinikai panaszok indokolttá teszik az elvégzést, nyilván egy fel nem derített tumor nagyobb kárt okoz...


A legmodernebb eljárások közé tartozik a "kapszulás" bélvizsgálat, mikor a beteg lenyel egy kis kamerát és ennek a képét követik folyamatosan, ahogyan végighalad az emésztőrendszerben. Vannak bizonyos korlátai, pl. bélszűkület esetén nem alkalmazható, mert beszorulhat. Nem sok helyen végzik az országban és az OEP nem is támogatja, a vizsgálat ára 200 ezer forint felett van.

Talán tudtam segíteni.

2010. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. aug. 7. 01:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolo vagyok!Nem tudom te milyen sok csacskaságról beszélsz,mivel egyedül én válaszóltam,a második válaszoló pedig nekem válaszolt.Elöszőr is igenis ki lehet mutatni tükrözéssel a vékonybél daganatot,másfelöl te beszélsz csacskaságról,mivel az a kamera amiről te beszélsz azzal nem lehet szövetet leszedni,mivel az csak végignézi a belső szervedet,utána ugyan úgy szükség van egy tükrözéshez!Nos,ahoz pedig hogy daganatot tudjanak kezelni,le kell csipni egy szövetmintát amit elküldenek,ebben viszont csak a tükrözés segit!Te nagyon csacska!
2010. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első!

Hogy mi is a csacskaság abban, amit írtál? Csupán a vékonybél "tükrös" vizsgálata :) Láttál már endoszkópot, ugye? Mit saccolsz, milyen hosszú a műszer? Max. 150 cm. És vajon milyen hosszú a vékonybél? Bizony 6-7 méter, ráadásul elég jól fel van tekerve a hasüregben, nem olyan, mint a vízvezeték. Tehát ekkora szakaszt nem lehet így vizsgálni, ha hiszed, ha nem. Éppen ezért pl. a vékonybél közepéből nem is lehet endoszkóppal szövetmintát venni. Mint ahogy a lenyelős kamerával sem. Ha daganatgyanú merül fel rtg. vizsgálattal, a beteg szakaszt kiveszik a 6 méterből, marad még elég.

Lehet, hogy nem győztelek meg, de én ilyen szakmában dolgozom.:)

2010. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!