Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elmegyek a nőgyógyászhoz...

Ha elmegyek a nőgyógyászhoz hogy szeretném kideríttetni vizsgálattal hogy nem vagyok e meddő, miért a párom "katonáit" kell megnézni? Hisz Én akarom tudni, magamról. Elvégzi a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Nem kívánt gyerekvállalás céljából, egyszerűen kiváncsi vagyok rá, hogy megérje e fogamzásgátlót szednem egyáltalán? Mivel ha tegyük fel, úgyis meddő vagyok, minek fogamzásgátló?? Tudom, nagy pénzek vannak benne....
2011. jún. 4. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez milyen gondolkodás?

Egyébként azért kell, mert a férfiakat egyszerűbb vizsgálni. Ad egy kis mintát, aztán megnézik, hogy van-e baj vagy sem.

Ha nála nincs, akkor lehet nézni a nőt, mert az bonyolultabb. Pl. egy petevezető átjárhatósági vizsgálat nem épp a legkellemesebb (bár nem volt még benne részem).


Egyébként nem egy olyan nő van, aki azt hitte, hogy meddő, aztán csak összejött.

2011. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak meddő gyanús pároknál végzik el. Teljesen fölösleges gyerektervezés nélkül meddőségi vizsgálatra menni. El sem végzik, mert fölösleges.

Ilyen vizsgálatra az megy akinek nem lehet gyereke, tehát keresik az okot, hogy miért nem jön össze. Folyamatosan újabb és újabb okokat keresnek.

Olyan nincsen, hogy valaki odamegy és a világon minden tesztet lefuttatnak nála.

Meddőséget túl sok dolog okozhat ahhoz, hogy azt ilyen egyszerűen ki lehessen vizsgáltatni. Vannak akiknél 10-20 évbe is beletelik mire megtalálják az okot, vagy talán sohasem.

És azt se feledd el, hogy semmi sem 100%. Volt már nem egy olyan meddő pár akik már lemondtak a babáról és egyszer csak mégis becsusszant a baba.

2011. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egyébként meddőségi vizsgálatot akkor végeznek, ha aktív szexuális élet mellett 1 év alatt nem estél teherbe. Azelőtt nem. Csak azért nem fognak kivizsgálni, mert feleslegesen nem akarsz védekezni.

Persze gondolom magándokinál minden elintézhető, de egy mindenre kiterjedő vizsgálat nem 2 forintba fog kerülni.

Már csak egy komplett hormonvizsgálat is több tízezer forint, ha nem a TB állja.

2011. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó ,messziről jtt ember azt mond, amit akar, ennyi erővel betoppanhatok a dokihoz és megmondom hogy már több mint egy éve nem sikerül a teherbeesés. De kérdem Én, miért szedjen fogamzásgátlót egy nő, aki meddő, mondjuk nem pszichésen???
2011. jún. 4. 17:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom pedig, hogy teljesen ésszerű a gondolkodás, gondold el hány fogamzásgátlót szedő eleve meddő nő mászkál a világban. De a kérdést direkt próbáltam úgy feltenni, hogy ne a Gyógyszeripar és ennek bevételi "muszáj"-ait említsem meg benne, hanem csak és kizárólag ezt a vizsgálatot. Minthogy szerintem eleve igy lenne logikus.
2011. jún. 4. 17:54
 6/9 anonim válasza:
Nem tudom, hogy éves vagy, de nekem még a magándoki sem rögtön meddőségi vizsgálatal kezdte, hanem peteérést-tüszőrepedést vizsgált, a TB sem fogja neked egyből a legköltségesebb vizsgálatot fizetni szerintem, mert több része van egy ilyen vizsgálatnak és egyik sem olcsó tudtommal. Szóval lehet, hogy találsz magándokit, aki viszonylag hamar megcsinája a vizsgálatokért de készülj belenyúlni jól a pénztárcádba szerintem.
2011. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
vizsgálatokat
2011. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerinted az lenne a logikus, ha minden egyes nőt kivizsgálnának a szexuális életének kezdetén, hogy meddő-e vagy sem? Szerinted ez ennyi pénzbe kerülne? Szerinted ha így is ennyire szar az egészségügyi helyzet, akkor majd pont erre van pénz?

Arról nem is beszélve, hogy ez nem olyan, hogy nah akkor 3 vizsgálat aztán kész.

Ez kb. olyan, mintha azzal mennél be az orvoshoz, hogy MINDENRE kiterjedő vizsgálatot akarsz. Hát ilyen nincs. Meddig tartana mindenedet megnézni? Több éven keresztül járkálhatnál az orvoshoz.

Egyébként a nők többsége azért képes gyermeket nemzeni.

És sok nő meg pont a fogamzásgátló szedése miatt nem esik teherbe (mármint az abbahagyás után).

Meg ugye nem is kötelező tablettát szedni. Lehet máshogy is védekezni, ha nem szándékozod a gyógyszergyárak zsebét tömni.

Azért az államnak nem mindegy, hogy te a saját kis pénzeden megveszed a tablettádat, vagy az állam pénzén kivizsgáltatod magad, hogy egyáltalán teherbe eshetsz-e.

2011. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aha, köszi:)
2011. jún. 4. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!