Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elkísérhet szakrendelésre a...

Elkísérhet szakrendelésre a párom, ha 18 fölött vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy beutalom egy szakrendelésre, ahova nem kell időpontot kérni. Többször elindultam már, de volt, hogy a kórház épülete előtt fordultam vissza és mentem haza. Szóval egy olyan rendelés, amitől irtózatosan rettegek és úgy érzem egyedül nem tudom végigcsinálni.

Tudtommal kiskorú szülővel mehet csak ilyen helyekre. Mennyi az esély, hogy 18 fölöttinek is lehet kísérője, aki jogilag nem hozzátartozó?


Tudom, hogy alapesetben ez nem akadály, de így a járványra való tekintettel vagyok kíváncsi, ha esetleg tud valaki valamit.


2020. okt. 16. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem mehet kísérő a járvány miatt. Felnőtt vagy, oldd meg.
2020. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod első részét.

A második része pedig rosszul esett, nyilvánvalóan még sose volt fóbiád vagy pánikrohamod.

2020. okt. 16. 08:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a szakrendelőt és kérdezz rá, lehet ilyen esetben beengedik.
2020. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
De, van fóbiám, rettegek a fogorvostól, mégis egyedül mentem, ahogy foghúzásra is egyedül fogok, mert nem jöhet kísérő.
2020. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
vérvételen sztk-ban többször voltam mostanában. Nagyon változó, hogy beengedtek e kísérőt. Velem volt hogy beengedték a férjem (veszélyeztetett várandós vagyok, tobb okból is), volt hogy nem. Aznap amikor nem engedték be, akkor 3 párt is láttam bent, ahol 1-nél volt a kísérő látványosan indokolt. Szerintem próbálkozzatok be, hátha beengedik. de a kapug biztos, onnan te is nehezebben fordulsz vissza :P
2020. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

#4

Akkor nincs fóbiád, ennyi. :D


#Kérdező

Nem tudod megkérdezni a rendelőt, hogy beengednék-e? Hátha.

2020. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Fel fogom hívni őket akkor mindenképp, valahogy erre a megoldásra nem is gondoltam.


4-es: nálad akkor mit jelent a fóbia? Kamaszként nekem is volt dentál fóbiám, és havonta kellett menjek a fogszabályzó miatt. Konkrétan izzadtam minden vizsgálatnál, sokszor az előtte lévő estén nem tudtam aludni, néha hánytam reggel, mielőtt mennem kellett volna, és a fogorvosi székben mikor egyedül hagytak (mert pl. elment másik terembe egy eszközért) olyan pánik kerülgetett, hogy kész csoda, hogy nem téptem ki a számból a nyálelszívót és nem rohantam el. Felállva a székből mindig azt éreztem, hogy össze fogok esni, és a vizsgálat során sokszor annyit szorongattam a szájamat megtörlő pzs-t, hogy vizsgálat végére már csak cafatok voltak belőle - ha nem volt zsepim akkor pedig imádkozó kéztartásba volt feszülve a kezem, ami a körmeim miatt mindenhol sebes, végigkarmolt lett. Én ezt nevezném fóbiának, nem azt, hogy "ehh, félek, de elmegyek, mert erős, felnőtt vagyok".

2020. okt. 16. 10:26
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod megkérdezni a rendelőt, hogy beengednék-e? Hátha.


Mit nem értesz azon, hogy a covid miatt TILOS? Nem engedhetnek be kísérőt.

2020. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Maximum a kórház bejáratáig kísérhet.

Beengedni nem fogják.

2020. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

#8

Fura, mert anyukám is elkísérhette nagymamámat rendelésekre az elmúlt hetekben, éppen ezért írtam, amit.

(6.)

2020. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!